рф перекрила більш ніж чверть Чорного моря

FacebookMessengerTwitterLinkedInTelegramPinterestPocket
Read in Google News!

За даними міжнародних приписів мореплавцям, росія з 24 липня 2019 року перекрила п’ять районів у Чорному морі, сумарна площа яких складає 118 570 км², що дорівнює більше чверті його загальної площі у 436 402 км², повідомляє Український мілітарний портал.

Фактично вказані райони перекривають звичні та рекомендовані міжнародні морські суднохідні шляхи до Болгарії, Грузії, Румунії та України, майже блокуючи морське сполучення з цим країнами.

Мапа перекриття території у Чорному морі за міжнародним припис 0817/2019, №280№287A та №287B:

Термін дії міжнародних приписів №280№287A, №287B та 0817/2019 – аж 19 серпня.

Чіткої причини закриття не вказується, частина ділянок названа як “з небезпечною навігацією та небезпекою плавання”, частина закрита для проведення заходів бойової підготовки.

Але, слід зазначити, що у рф немає стількох наземних та надводних сил аби була потреба у перекритті такої площі у відповідних районах для проведення комплексу заходів бойової підготовки. Також в неї відсутня необхідна кількість плавзасобів для контролю та перекриття відповідних районів  для забезпечення безпеки судноплавства та, у першу чергу,  риболовлі та окремих підприємств рибного промислу, що не завжди можуть отримати відповідні приписи вчасно.

Тому варто розглядати ці дії як черговий акт гібридної агресії на морі, тепер вже не тільки проти України, а й інших країн Чорноморського регіону.

До цього перед самим початком навчань Sea Breeze 2019, росія міжнародним приписом 0698/2019 перекрила район площею у 8 тисяч квадратних кілометрів у Чорному морі де мала розташуватися одна з локацій міжнародних навчань за участі кораблів України, Болгарії, Румунії, Грузії, Великої Британії та США.

Нагадаємо також, що учора Службою безпеки України спільно з Військовою прокуратурою України було затримано російський танкер “NEYMA”, який брав участь у блокуванні Керченської протоки 25 листопада 2018 року під час планового переходу української корабельно-катерної групи з порту базування Одеса до порту базування Маріуполь.

Цей танкер у лютому 2019-го року змінив власника зі збанкрутувалого ТОВ “Метида” на ALTOMAR SHIPPING LTD. Після тривалого простою наприкінці червня судно почало набирати новий екіпаж та 18 липня вирушило до Ізмаїлу.

Такий маневр пояснити важко, адже по українському правосуддю цей танкер проходить як речовий доказ у справі акту агресії росії проти України у нейтральних водах Чорного моря 25 листопада 2018 року і затримання судна було очікуваним. Тому ймовірно рішення про перехід до України приймалось з метою провокації проти нашої держави та можливо є також частиною спеціальної операції, разом з перекриттям великої площі Чорного моря.

Раніше повідомлялося, що у водах Азовського моря зафіксовано провокативні дії з боку корабля Берегової охорони ФСБ рф

Читай у Google News!