Рада прийняла “антиолігархічний” закон. Рішення про визнання людини олігархом прийматиме РНБО

FacebookMessengerTwitterLinkedInTelegramPinterestPocket
google newsRead in Google News!
oleksiy danilov

Верховна Рада на засіданні 23 вересня ухвалила у другому читанні та в цілому законопроєкт “Про запобігання загрозам національній безпеці, пов’язаним із надмірним впливом осіб, які мають значну економічну та політичну вагу в суспільному житті (олігархів)”.

Відповідний законопроєкт підтримало 279 народних депутатів. Зокрема, рішення прийнято голосами фракцій “Слуга народу” (229) та “Голос” (11) (об’єднання “Справедливість”), груп За майбутнє (18), Довіра (15) та позафракційних нардепів (6).

Варто зазначити, що законопроєкт розглядали за спецпроцедурою — без права депутатів поставити на голосування всі свої поправки. На голосування ставилися лише основоположні поправки до статей законопроєкту, які схвалив профільний комітет. Всього до проєкту закону було подано понад 1200 поправок.

Згідно з законопроєктом, олігархом вважається фізична особа, яка одночасно відповідає щонайменше трьом з таких ознак:

1) бере участь у політичному житті;

2) має значний вплив на засоби масової інформації;

3) є кінцевим бенефіціарним власником суб’єкта господарювання, який після дня введення в дію цього Закону є суб’єктом природних монополій або займає монопольне (домінуюче) становище на ринку відповідно до закону “Про захист економічної конкуренції” та протягом одного року поспіль підтримує або посилює таке становище;

4) підтверджена вартість активів особи (та суб’єктів господарювання, бенефіціаром яких вона є), перевищує 1 мільйон прожиткових мінімумів, встановлених для працездатних осіб на 1 січня відповідного року (у 2021 році – 2,27 млрд грн).

Рішення про визнання людини олігархом приймає Рада національної безпеки і оборони України на підставі подання Кабміну, члена РНБО, Нацбанку, Служби безпеки або Антимонопольного комітету.

Читай у Google News! google news