Примусова добровільна декларація. Южаніна розказала про зміни до податкового кодексу від влади

FacebookMessengerTwitterLinkedInTelegramPinterestPocket
Read in Google News!
податкового кодексу

Уряд президента Зеленського пропонує встановити податок на витрати українців, підвищити вже існуючі стягнення та розширити їхню базу, пише народна депутатка України Ніна Южаніна на сторінці у Facebook.

Южаніна зауважила, що актуальною темою у засобах масової інформації останніми днями стало “запровадження податку на необґрунтовані витрати українців”. У матеріалах навіть вже є коментарі та поради подавати декларації задля уникнення оподаткування витрат.

За її словами, влада відразу почала виправдовуватися: мовляв, вона не те мала на увазі. Але ж у законі чорним по білому написано: протягом 9 місяців з дня набрання ним чинності Кабінет Міністрів України зобов’язаний буде розробити законопроєкт щодо посилення контролю за повнотою оподаткування доходів фізичних осіб.

“Але навіть декларування не врятує громадян від перевірки. Адже Державна податкова служба протягом 365 днів з дня подання декларації може провести документальну позапланову невиїзну перевірку та нарахувати грошові зобов’язання за ставкою 18% у разі встановлення недостовірності даних та/або відсутності копій документів», – пояснює Южаніна.

Депутатка акцентувала увагу на законопроєкті про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень (№5600), що схвалений у першому читанні напередодні завершення сесії парламенту. “Попри те, що нам постійно вкладають у вуха, що законопроєкт не про підвищення податків, здирницька суть документа від цього не змінюється”, – підкреслила представниця “Європейської Солідарності”.

Нехай влада розповість про не підвищення податків: селянам, які додатково сплачуватимуть за свої земельні ділянки; селянам, які будуть сплачувати п’яту частину від вартості вирощеної і проданої городини з понад 50 соток до бюджету; сім’ям, для яких вартість власного житла виявиться непідйомною в один момент; платникам єдиного податку, які не зможуть займатися розведенням свійської птиці; всім нам після подорожчання послуг мобільного зв’язку, електроенергії, тарифів на водопостачання, лісоматеріалів і дров врешті-решт. Натомість податкова від новацій законопроєкту №5600, без перебільшення, “банкуватиме”, адже без суду і слідства зможе чинити тиск на платників податків. А всі вже добре знають значення цього слова, вірніше, якими відсотками воно вимірюється.

За її словами, поки народні депутати перебувають у відпустках, цей законопроєкт за активної участі зацікавлених представників уряду опрацьовується в профільному комітеті.

“Наразі нам розіслано файл із питаннями, які потребують доопрацювання. Це, так би мовити, шорт-ліст поправок на 31 сторінку із позицією Міністерства фінансів, чому ці поправки варто прийняти або відхилити. Слід розуміти, що решту питань уже “порішали” – із Мінфіном і ДПС, але без залучення бізнес-асоціацій та громадських організацій, ставлення яких до законопроєкту вкрай негативне”, – повідомила депутатка.

Читай у Google News!