Южаніна: Добровільне декларування – це спроба зобов’язати сплатити додатково 5% збору за активи, накопичені впродовж усієї незалежності

FacebookMessengerTwitterLinkedInTelegramPinterestPocket
google newsRead in Google News!
UAH 2

“Європейська Солідарність” закликає Володимира Зеленського накласти вето на закон про так зване добровільне декларування, пише народна депутатка Ніна Южаніна.

“Ухвалений днями закон про так зване добровільне декларування — це аж ніяк не про добровільне декларування. І зовсім не про податкову амністію. Це спроба зобов’язати середній клас заднім числом сплатити додатково 5% збору за активи, накопичені впродовж всієї незалежності України: гроші, квартири, дачі, машини”, – зазначає Южаніна.

“Саме середній клас влада призначила винним у провалі своєї економічної політики й планує коштом звичайних людей залатати дірки в бюджеті. І, що найбільш цинічно, боляче вдарить податкова амністія по наших заробітчанах, які виїжджають працювати за кордон не від хорошого життя.Інший бік податкової амністії люди відчують не відразу, але може бути запізно”, – наголошує депутатка.

“У вересні 2022 року завершиться період “добровільності” і тих, хто не подасть декларацію, податкова спитає про джерела походження їхніх статків. Якщо ж документального підтвердження придбання активів у людей немає (адже вони не зобов’язані зберігати документи довше? ніж три роки), сплатити доведеться вже не 5%, а 18%. І годі буде знайти правду в «найсправедливіших» українських судах”, – прогнозує Южаніна.

“А найбільше шулерство монобільшості полягає в тому, що раніше вона вже звільнила від сплати ПДФО доходи фізичної особи за 2020, 2021 роки, отримані внаслідок ліквідації офшорів.Тобто для власників великого капіталу податкова амністія по факту відбулася під “нуль”, решті ж громадян — добровільно-примусова сплата додаткового податку”, – обурюється представниця “ЄС”.

“На жаль, у процесі розгляду законопроєкту №5153 жодна поправка, спрямована на те, щоб зробити його менш жорстким щодо людей, не була врахована.І коли головний ідеолог податкової амністії професор Г говорить, що акція буде добровільною і не матиме фіскальних наслідків, він вкотре бреше, не червоніючи. Адже прийнятим законом передбачено подальше посилення контролю за повнотою оподаткування доходів фізичних осіб (про що уряд має розробити окремий законопроєкт)”, – пише Южаніна.

“Саме тому “Європейська Солідарність” вимагає від Володимира Зеленського ветувати закон про податкову амністію, якщо він не хоче запам’ятатися як ворог середнього класу. А потім — ухвалити цей закон у Верховній Раді у новій редакції, що справді означатиме для людей підведення риски під минулим, в якому з тих чи інших причин податки сплачувалися не в повному обсязі, і початок податкової історії з чистого аркуша”, – резюмує Южаніна.

Читай у Google News! google news