Прийшов час для об’єднання демократичних сил в коаліцію національної єдності – Порошенко

FacebookMessengerTwitterLinkedInTelegramPinterestPocket
Read in Google News!

Петро Порошенко привітав рішення Європейської Ради про початок вступних переговорів для України та закликав всі демократичні політичні сили об’єднатись в коаліцію та уряд національної єдності.

“14 грудня – запамʼятайте цей дуже крутий день, коли Україні відкрили шлях до членства в ЄС. Буквально щойно мені зателефонувала посол ЄС в Україні Катерина Матернова, і як же бринів її голос… Це Новина, за яку ми так довго боролися. Новина, яка стала можливою завдяки найкращим нашим воїнам…Тому дякую за неї всьому українському народові і його Збройним силам”, – сказав Порошенко.

“Вікно можливостей було дуже вузьким і коротким. Невдача відкинула б нас на покоління. Але нам вдалося. Вдалося кожному, хто про це мріяв і діяв. І величезна роль у цьому європейських лідерів, які відстоюють Україну як свою державу. Тому я вдячний кожному з них, хто сказав “так”, і навіть тому, хто вийшов з залу”, – зауважив політик.

Водночас лідер “ЄС” нагадав, що початок переговорів – це не фініш, а продовження важкої роботи: “шлях до членства – це не спринт, а марафон чи, точніше, “багатоборство”, де від кандидата знадобляться всі сили, навички та вміння. Особливо важливо це під час війни. Але, впевнений, ми здужаємо. Шлях до членства – це не про пафосні заяви та обіцянки, а про численні системні та ефективні реформи. Тому шлях до членства — це верховенство права, це свобода включно із свободою слова, це парламентський плюралізм і всі Копенгагенські критерії”, – нагадав Порошенко.

“Шлях до членства – це не про формальні оцінки в звітах, а дієві кроки з розбудови успішної держави, які відчуватимуть українські громадяни. Це також – про діалог з кожною столицею Обʼєднаної Європи. Це не лише про комфортні столиці, а й про некомфортні”, – зазначає Порошенко.

Він також нагадав, що боротьба за європейське майбутнє України почалася 10 років тому під час Революції Гідності. “Ми долали подібні виклики і під час укладення Угоди про асоціацію, і в часи боротьби за безвіз. Маємо готуватись і пройти всі етапи цього “євроінтеграційного багатоборства” разом, в одній команді, в дусі справжньої єдності та взаємопідтримки”, – наголошує лідер “ЄС”.

“Щиро вважаю, що прийшов час для прагматичного об’єднання зусиль всіх демократичних сил в рамках коаліції та уряду національної єдності на засадах спільної відповідальності та довіри. Також це і потужний сигнал світу – і союзникам, і нашому ворогові. Це наш меседж про міць та рішучість України боротись та Перемогти. Майбутнє України – в ЄС і НАТО з нашою Армією, Мовою і Вірою!”,  – зазначив Порошенко. 

Читай у Google News!