“Це шлях у совок”. Війна з місцевим самоврядуванням послаблює країну зсередини – Порошенко

FacebookMessengerTwitterLinkedInTelegramPinterestPocket
Read in Google News!

Прикриваючись воєнним станом, центральна влада системно знищує місцеве самоврядування, а разом з нею — і децентралізацію. Ту саму децентралізацію, яку весь світ визнав найуспішнішою з проведених реформ. Про це заявив Петро Порошенко.

«Обшуки силовиків у в.о міського голови Чернігова Олександра Ломако, незаконне відсторонення обраних громадою міських голів Рівного Олександра Третяка та Чернігова Владислава Атрошенка, відсторонення секретаря Полтавської міської ради, в.о голови Андрія Карпова. Постійні атаки на столичну владу, в тому числі і на депутатів «Європейської Солідарності» у Києві. Ось чим займається влада під час війни. «Кошмарить» непідконтрольних їй людей, всім затикають рота і потайки готуються до виборів», – написав Порошенко на своєму телеграм-каналі.

«Звісно, дуже кортить розставити своїх людей всюди, на всі ключові посади, аби безконтрольно виводити бюджетні гроші через будівництво доріг, стадіонів, барабани та овочерізки в укриттях. Але це не шлях до Європейського Союзу, це шлях у зворотнє, в совок. «Кошмарять» неугодних, чужих, навіть якщо їм довіряє громада. Своїх же прикривають не тільки від корупції, а й від державної зради — як, приміром, лейтенанта Б., нині адвоката і ФОПа. Вже мовчу про голів РДА в Києві та голів обласних адміністрацій, які будують дороги та парки на мільйони гривень», – зауважив п’ятий Президент.

«Ми вимагаємо припинити нищення реформи, за яку боролися сотні тисяч людей. Ми не дозволимо безкарно кошмарити лідерів місцевого самоврядування, які у найважчий час не втекли з країни, 24 лютого залишилися у своїх містах та робили все можливе, щоб організувати спротив агресії і захистити державу. Війна з місцевим самоврядуванням послаблює країну зсередини. Такими діями влада грубо порушує найважливіший принцип, про який ми домовилися 24 лютого 2022 року — принцип внутрішньої єдності. Час зупинитися. Ми маємо бути єдиними», – наголошує Петро Порошенко.

Як відомо, у квітні цього року за вказівкою влади очільник Львівської ОДА організував відставку Голови Львівської обласної ради, представниці «Європейської Солідарності» Ірини Гримак. Приводом для атаки на представницю «ЄС» стала низка ініціатив, які Ірина Гримак мала реалізувати на рівні обласної ради. Йшлося про повернення тридцятитисячних щомісячних премій усім військовослужбовцям; про неприйнятність ініціатив щодо скорочення пільг учасникам бойових дій; про прискорення виплат родинам загиблих і пораненим воїнам; про розрив угод на оренду земельних ділянок з громадами моспатріархату, які ще деінде залишалися на Львівщині.

У липні цього року рішенням суду був незаконно відсторонений з посади обраний від «Європейської Солідарності» міський голова Рівного Олександр Третяк. Це сталося після того, як мер Рівного і фракція «ЄС» ініціювали розслідування та звіт щодо 400 мільйонів гривень, вилучених з місцевого самоврядування нібито на благородну мету зміцнення обороноздатності. Але за сприяння голови Рівненської ОВА кошти спустили на цілі, далекі від допомоги армії – прокурорам, поліції та іншим тиловим структурам.

Читай у Google News!