Прем’єр-міністр Польщі Німеччині: купівля газу в Путіна рівнозначна фінансуванню його арсеналу зброї

FacebookFacebook MessengerTwitterLinkedInTelegramPinterestPocket

Німеччина повинна зробити більший внесок у НАТО, а не купувати російський газ, – заявив в інтерв’ю американському телеканалу Fox News прем’єр-міністр Польщі Матеуш Моравєцький, “Польське радіо”.

Глава уряду нагадав, що Німеччина витрачає на оборону 1,23 відсотка ВВП, а Польща – 2 відсотки ВВП. Польський політик пригадав також, що Берлін разом із Москвою будують газопровід Nord Stream 2, який лише збільшить енергетичну залежність Європи від російського газу.

“Німеччина будує газопровід Nord Stream 2, який матиме потужність 55 млрд кубометрів газу, імпортованого з Росії. Ми цього не схвалюємо. Ми підкреслюємо, що купівля газу в Путіна рівнозначна фінансуванню його арсеналу зброї. Німеччина має зробити більший внесок у оборону НАТО, а не купувати стільки газу з Росії”, – сказав прем’єр-міністр Польщі Матеуш Моравєцький.

Матеуш Моравєцький зазначив, що Польща знижує залежність від російського газу і уклала контракти на імпорт газу зі США.

Видання також повідомляє, що звільнення Польщі від газової залежності є одним з основних пріоритетів уряду країни. Варшава докладає зусиль, щоб російський газ не був для неї основним, і все вказує на те, що ці зусилля є успішними, йдеться у повідомленні.

Зазначається, що одним із важливіших проектів, які мають обмежити газову залежність Польщі від Росії, є реалізація інвестиції Baltic Pipe. “Це стратегічний, з точки зору газової, та не лише газової безпеки країни, проект, який дозволить транспортувати блакитне паливо з родовищ у Норвегії до Данії та Польщі, а також до споживачів у країнах Центрально-Східної Європи і країнах Балтії. Цими днями у Брюсселі підписано угоду, в рамках якої третина коштів, необхідних для фінансування цього проекту походитиме з європейських фондів”, – пише видання.

Раніше польське медіа Rzeczpospolita писало, що Німеччина дезорганізує спільноту безпеки в Європі. Крім цього західні ЗМІ повідомляли, що німецькі дипломати та депутати відкрито ведуть активні дії для зняття санкційного тиску з РФ у Раді Європи.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

FacebookFacebook MessengerTwitterLinkedInTelegramPinterestPocket