Порошенко: українська армія у 2020 році діятиме за стандартами НАТО

FacebookMessengerTwitterLinkedInTelegramPinterestPocket
Read in Google News!

У 2020 році Збройні сили України будуть діяти за стандартами НАТО відповідно до закону про національну безпеку.

Про це заявив президент Петро Порошенко під час спілкування з мешканцями Здолбунова на Рівненщині, повідомляє “Укрінформ”.

“У 2020 році Збройні сили Україні будуть зорганізовані і здатні діяти повністю за стандартами НАТО згідно із законом про національну безпеку”, – сказав глава держави.

Він переконаний, що шлях України до Євросоюзу та НАТО допоможе гарантувати безпеку українських кордонів і суверенітету. “Наш шлях до миру, але не на умовах капітуляції, яку нам пропонує російська п’ята колона, а на умовах національних інтересів України”, – наголосив глава держави.

За його словами, євроатлантична інтеграція – це також шлях до зміцнення української державності і гідності українських громадян. “І ми довели, що здатні здобувати перемоги на цьому визначеному українським народом шляху”, – підкреслив президент.

У цьому контексті він згадав про захоплених росією у полон українських військових моряків.

“Ми з вами, кожен українець пишається героїзмом 24 українських моряків, які здобули для України морально-політичну перемогу. Не дали росії реалізувати плани із тихого, гібридного захоплення Азовського моря та Керченської протоки. Деякі у парламенті пропонували нам сидіти тихо і чекати. Це — не для нас, не для українців”, – сказав президент.

Порошенко наголосив, що українці зупинили російську агресію і зберегли незалежність держави. “Вперше. Бо завжди, коли росія нападала на Україну, а це постійно трапляється протягом останніх 300 років, Україна не витримувала більше 1,5-2 років. Це вперше ми продемонстрували, що ми здатні захистити наш суверенітет”, – заявив глава держави.

Президент підкреслив, що Україна поверне свої території, окуповані нині росією.

“Ми не дамо здійснити ані окупацію Азовського моря, ані окупацію Керченської протоки. Реакція світу ще раз засвідчила — світ з нами. За агресію кремль буде платити високу ціну. Настане день, коли ця ціна точно виявиться непідйомною для Кремля, і ми повернемо і Крим, і окуповану частину Донбасу. Повернемо, якщо збережемо нашу єдність, збережемо державність, збережемо віру у свої сили та напрямок щодо європейського курсу”, – наголосив Порошенко.

Читай у Google News!