Порошенко окреслив “червоні лінії” для розмови Байдена з путіним

FacebookMessengerTwitterLinkedInTelegramPinterestPocket
Read in Google News!
червоні лінії

П’ятий президент України та лідер партії “Європейська Солідарність” Петро Порошенко назвав ключові позиції України напередодні переговорів президента Сполучених Штатів Америки Джозефа Байдена з путіним.

“Пункт номер один. Те, за що ми трималися п’ять років мого президентства – нічого про Україну без України. Тому важливо, щоб і наші європейські, і наші американські союзники і до, і після розмови чітко координували свої дії з українською владою, українською державою, українським народом”, – сказав п’ятий Президент України.

“Друга позиція. росія не має і не буде мати право вето на вступ України до НАТО, на розширення НАТО на схід. Більше того, це питання не є питанням, яке важливо для самої України. Це точно тест – чи існує НАТО сьогодні, чи ні. Бо якщо путін отримає можливість диктувати НАТО волю, висувати НАТО ультиматуми, тоді немає ніякого сенсу в існуванні НАТО. Я дуже тішуся, що путін отримав дуже потужну і залізну відповідь в тому сенсі, що ніяких ультиматумів росія НАТО висувати не буде”, – підкреслив Порошенко.

За його словами, ініціатива Кремля і путіна щодо так званої європейської зони безпеки може почати розглядатися лише тоді, коли росія повернеться в зону дії міжнародного права, з якої вона вийшла з перших годин захоплення Криму і агресії проти нашої держави на Донбасі. “Отже, передумовою для будь-яких переговорів щодо зони безпеки є відновлення українського суверенітету і звільнення окупованих Криму і Донбасу, повернення їх до складу України”, – сказав лідер “Європейської Солідарності”.

“Четверта дуже важлива позиція – це термінове відновлення Нормандського формату, який був започаткований в 2014 році, фактично за день до моєї інавгурації і за моєї участі. Тому що це не просто позиція Німеччини і Франції – це позиція Європейського Союзу, США, НАТО. Мати таких сильних союзників за спиною – це означає сильну Україну і сильну переговорну позицію. Жодних тет-а-тетів, жодних «междусобойчиков», які є шкідливими і небезпечними для України”, – особливо підкреслив він.

Петро Порошенко також сказав, що Україна б вітала призначення спеціального представника США для координації роботи в Нормандському форматі, так як це свого часу було зроблено.

Ще одною важливою умовою Порошенко назвав виконання росією всіх пунктів Мінських домовленостей.

Читай у Google News!