Порошенку завадили зустрітися з керівництвом Альянсу через те, що він є головним лобістом вступу України до НАТО – Сюмар

FacebookMessengerTwitterLinkedInTelegramPinterestPocket
Read in Google News!
НАТО

НАТО є єдиною системою безпеки, яка може убезпечити Україну від росії на майбутнє. Про це сказала в коментарі prm.ua депутатка з фракції «Європейська Солідарність» Вікторія Сюмар.

«Нас дуже непокоїть, що Петру Порошенку, який є головним лобістом в Україні вступу до НАТО, фактично заборонили брати участь у зустрічах з керівництвом цієї інституції», – сказала депутат.

Сюмар наголосила, що «Європейська Солідарність» продовжує стояти на позиції, що НАТО є єдиною системою безпеки, яка може убезпечити Україну від росії на майбутнє. «Якщо ми хоча б трошки вивчаємо досвід історії, то маємо пам’ятати, що Німеччина після Першої світової війни дуже швидко захотіла отримати реванш», – додала вона.

Сюмар зазначила, що Україна переможе рф у війні, але ключове питання – які процеси будуть відбуватися після цього у росії. «Це вкрай важливо. Якщо росія не буде розчленована, і якщо не постануть на місці рф окремі держави, то цілком ймовірно, що росія, законсервована в цьому національному шовінізмі, ізольована від всього цивілізованого світу, буде прагнути реваншу. Це означає, що небезпека буквально за декілька років може повернутися навіть у форматі Третьої світової війни», – зауважила депутатка.

За словами Сюмар, єдина формула захисту – це колективна система безпеки, коли 5 стаття договору НАТО говорить, що всі союзники прийдуть на допомогу державі, на яку нападуть. «Це єдиний формат, який може захистити Україну, яка, на жаль, має такого великого і агресивного сусіда», – сказала вона.

Сюмар зазначила, що НАТО – це насамперед стандарти демократії і верховенства права, і в цьому контексті її здивувало пояснення щодо закриття трьох телеканалів – Прямий, 5 канал, Еспресо – радника Офісу президента Подоляка, який сказав, що канали закрили через нібито «нарцисизм» їхнього власника.

«Пояснення не витримує жодної критики, немає такого поняття в українському і міжнародному законодавстві причин для закриття каналів. Очевидно, що це неправові норми, надзвичайно авторитарні, неприховані «хотелки», від яких треба позбуватися, оскільки саме такі речі стоять на заваді членству України в ЄС і Північноатлантичному альянсі», – зауважила Сюмар.

Читай у Google News!