Ар’єв: У Зеленського розрахувались з Деркачем за фейкові плівки “Енергоатомом”

FacebookMessengerTwitterLinkedInTelegramPinterestPocket
Read in Google News!
Деркач

Офіс президента України розрахувався з депутатом Андрієм Деркачем за оприлюднення ним сфальсифікованих записів переговорів Петра Порошенка та Джо Байдена контролем над підприємством “Енергоатом”, написав депутат від “Європейської Солідарності” Володимир Ар’єв у Facebook.

“З Андрієм Деркачем розрахувались за його ганебні “плівки”, які вже навіть розвідка США назвала втручанням у виборчий процес в Америці. Чим? «Енергоатомом»! Деркач завжди був небайдужим до атомної енергетики. Тож тепер вдячні «замовники» повернули йому контроль над НАЕК “Енергоатом”. Все просто – наближений до нього юрист, і кажуть, його похресник – Герман Галущенко – призначений віцепрезидентом компанії”, – повідомив він.

За словами депутата, є свідчення, що призначення Германа Галущенка особисто лобіював помічник Зеленського Сергій Шефір. Таким чином, повернення людини Деркача в “Енергоатом” стало своєрідним “гонораром” за публікації фейкових “плівок Деркача”.

Ар’єв додав, що у 2013 році, за Януковича, Галущенко близько пів року очолював юридичний підрозділ “Енергоатому” і встиг за цей час програти суд на користь російських фірм, яким українська атомна генерація заплатила 28 мільйонів доларів за штучно нараховані борги. Рішення приймалось у Санкт-Петербурзі, в російському арбітражі.

“Чим це загрожує українській атомній енергетиці? Якщо згадати, що у 2000-х Деркач вже намагався взяти всю атомну енергетику під контроль, щоб потім її приватизувати, то стає зрозуміло, навіщо зараз “Енергоатом”, фактично, доводять до банкрутства. Тоді за президентства Ющенка вдалося зупинити цей сценарій. В уряді фінансові зловживання Деркача оцінювали у 3,6 млрд грн. І тепер – друге пришестя Деркача”, – наголосив Ар’єв.

Депутат підкреслив, що британський бізнес-ресурс LondonLovesBusiness так оцінили призначення Галущенка в “Енергоатом”: “Вони хотіли знайти людину в “Енергоатом”, яка зіграє роль “весільного генерала”, буде керівником на папері, але робитиме те, що сказали. Всі стратегічні рішення фактично приймаються російським офіцером КДБ Андрієм Деркачем і проросійським персонажем Сергієм Шефіром, тобто в самому “Енергоатомі” зараз команда “маріонеток”, лояльна тільки до росії. Президент Зеленський, який не розуміє питань державної адміністрації, погодився на проросійський сценарій розвитку ядерної енергетики, очікуючи швидкого покращення”.

На переконання Ар’єва,призначення Василя Володіна головою Київської ОДА – це теж частина схеми “заходу” Деркача в атомну енергетику, адже саме до Київщини належить Чорнобильська зона відчуження, де спільно з американською компанією Holtec International реалізується ключовий для скорочення “атомної” залежності від росії проєкт – Централізоване сховище відпрацьованого ядерного палива (ЦСВЯП).

Об’єкт мав бути введений в експлуатацію до кінця року, але після відставки з посади президента “Енергоатому” Недашковського з грудня 2019 року роботи на будівництві практично зупинені. Таким чином росія знову посилює свої позиції на ринку атомної енергетики України. Бо через відсутність власного централізованого сховища Україна змушена кожен рік витрачати до 200 млн доларів США на оплату послуг з вивезення та перероблення відпрацьованого ядерного палива на території рф.

Є також відомості про заведення людей Деркача на держпідприємство “Ізотоп”, яке займається іонізуючими джерелами випромінювання.

“Загалом, картина жахлива. Деркач отримав нормальну таку компенсацію за сфальшовані плівки та підрив позицій України. Йому, людині близькій до рф байдуже, що його прізвище фігурує у звіті американської контррозвідки. А от Україна отримала лише неприємності зі стратегічним партнером. І дурість та недалекоглядність влади Зеленського, яка ще й нагородила Деркача за багаторівневу спецоперацію російських спецслужб контролем за сферою, до якої москва давно шукала підхід. Хоча, чимдалі я все менш вважаю, що це лише дурість і недалекоглядність”, – підсумував депутат від ЄС.

Читай у Google News!