“Північний потік-2”: Німеччина розкритикувала санкції США

FacebookMessengerTwitterLinkedInTelegramPinterestPocket
Read in Google News!
Північний потік-2

Міністр закордонних справ Німеччини Хайко Маас розкритикував наміри Сполучених Штатів Америки ввести нові санкції проти російського газопроводу “Північний потік-2”.

Про це повідомляє espreso.tv з посиланням на Федеральний уряд Німеччини.

Маас наголосив, що європейська енергетична політика проводиться не у Вашингтоні, а в Європі, тому Німеччина виступає проти екстериторіальних санкцій проти “Північного потоку-2”.

“Оголошуючи санкції, під які також потрапляють європейські компанії, уряд США нехтує правом і суверенітетом Європи вирішувати, де і як ми отримуємо енергію”, – заявив він.

Крім того, глава німецького МЗС вважає неправильним введення санкцій проти партнерів.

“Нам потрібна спільна трансатлантична позиція щодо санкцій проти росії. Ці зусилля ще більше ускладнюються сьогоднішнім рішенням США”, – додав Маас.

Нагадаємо, держсекретар Майк Помпео вчора оголосив про намір скасувати виключення з санкцій для російського газопроводу “Північний потік-2” до Німеччини, яке досі звільняло трубопровід від заходів, передбачених законом CAATSA (закон “Про протидію противникам Америки за допомогою санкцій”).

Відповідно, під санкції можуть потрапити особи, які станом на цей час беруть участь у фінансуванні, будівництві, прокладанні труб чи інших послугах, пов’язаних з прокладанням “Північного потоку-2” або “Турецького потоку”.

Раніше у Конгресі США представили двопартійний законопроєкт проти будівництва російського газопроводу “Північний потік-2”. Він дає додаткові роз’яснення і розширює санкції, які були запроваджені проти будівництва “Північного потоку-2” згідно із законом США “Про захист енергетичної безпеки Європи”, що набув чинності в грудні 2019 року. Для набуття чинності законопроєкт повинен бути схвалений обома палатами Конгресу США і підписаний президентом США.

Наприкінці минулого року президент Трамп схвалив санкції проти “Північного потоку-2”, у зв’язку з якими швейцарсько-нідерландська компанія Allseas негайно припинила підводні роботи на трубопроводі.

Читай у Google News!