Bild: Меркель лобіювала Північний потік-2 перед Вашингтоном

FacebookMessengerTwitterLinkedInTelegramPinterestPocket
Read in Google News!

Канцлерка ФРН Ангела Меркель лобіювала перед Вашингтоном питання газопроводу з росії до Німеччини, чим зараз зацікавилися спецслужби. Про це в публікації, присвяченій темі Північний потік-2, пише оглядач видання Bild Юліан Рьопке, передає Укрінформ.

“У розпорядженні Bild є документ однієї західноєвропейської спецслужби, який містить серйозні звинувачення на адресу федерального уряду у зв’язку з Nord Stream 2. Згідно з ним, дочірній компанії газового концерну “Газпром” вдалося переконати уряд Німеччини провести у Вашингтоні лобістську роботу проти санкцій США щодо газопроводу Nord Stream 2″, – йдеться у статті.

Зазначається, що, аби забезпечити невведення санкцій, Меркель, мовляв, особисто направила перемовника до Вашингтона, завданням якого було переконати Конгрес відкласти можливі санкції.

Санкціонування компаній, які беруть участь у будівництві, до 31 грудня 2019 року затримало б проект на п’ять років, витікає з документів спецслужби. Навіть у стадії, коли потрібно побудувати лише кілька кілометрів труби, відкликання в останню хвилину спеціалізованих компаній з Італії та Швейцарії, призвело б до “замороження” будівельних робіт та унеможливило б введення трубопроводу в експлуатацію у довгостроковій перспективі.

“Без санкцій США трубопровід буде повністю готовий до функціонування до наступної осені”, – підсумовує секретна служба. На запитання Bild, ця служба запевнила, що в таких висновках йдеться не про “тлумачення”, а про “точну інформацію з перших рук”.

Як повідомлялось, Німецьке рішення не виключає 100% заповненості “Північного потоку-2” російським газом.

Читай у Google News!