Після 2019 структури Коломойського відновили закупівлю вугілля з росії – розслідування

FacebookMessengerTwitterLinkedInTelegramPinterestPocket
Read in Google News!
вугілля з росії

Отримавши енергетично незалежну країну, Зеленський та олігархи свідомо відновили співпрацю в енергетичній галузі із агресором. Про це йдеться у журналістському розслідуванні “Прямий доказ”.

“У 2018 році державне “Центренерго” перейшло на українське вугілля повністю. Тобто у 2018 році для державного “Центренерго” не потрібно було ні вугілля з ПАР, ні вугілля з росії. Не потрібно було вугілля з ОРДЛО”, – говорить депутатка Верховної Ради 8–го скликання Тетяна Чорновол.

Вона стверджує, що саме олігарх Ігор Коломойський був напряму зацікавлений у блокуванні роботи українських атомних електростанцій для того, щоб купувати дешеве вугілля із росії. “Один енергоблок Рівненської АЕС був заморожений, два інших були переключені на понижену потужність. І в результаті запрацювала Трипільська ТЕС. На якому вугіллі? З окупованої території. Бо потрібен антрацит”, – зазначає Чорновол.

Ексміністр енергетики Володимир Демчишин зазначає, що на шахтах “Добропілля” раніше видобували близько 5–6 мільйонів тон вугілля щорічно. “Зараз видобувають десь 170 тисяч тон щомісяця, тобто доведені до ручки. От така ситуація. Замість того, щоб розбудовувати власний видобуток і підтримувати свою енергетичну незалежність, ми змушені закуповувати незрозуміло де”, – зауважує він.

Розслідувачі порівняли дані із митних декларацій поставок вугілля та судових реєстрів і виявили, що з 2019 року українська влада відновила співпрацю з росією та ОРДЛО у закупівлі вугілля. І це незважаючи на заяву президента Зеленського, що Україна не купує вугілля у сепаратистів.

“Я зауважу, що проблема з вугіллям була створена штучно руками “зеленої влади”, – переконана Тетяна Чорновол.

Вона розповіла, що згідно митних декларацій на імпорт вугілля саме росія вказана країною походження товару, але перед тим, як вугілля опиняється на “Центренерго”, воно проходить через фірми ТОВ “Інтер–сервіс”, що належить, зокрема, Віктору Медведчуку, та компанію “Синтез–оіл”, яка має відношення до Ігоря Коломойського.

“Весь 2020 рік наша енерго-генерація відпрацювала в інтересах олігархів. В першу чергу Коломойського. І зараз ми просто біля розбитого корита. Держава Україна має скрізь проблеми – з газом проблеми, з атомною енергетикою теж проблеми”, – резюмує Тетяна Чорновол.

Читай у Google News!
Читай у Google News!