З 19 року Україна купує білоруське вугілля, якого не існує?

FacebookMessengerTwitterLinkedInTelegramPinterestPocket
Read in Google News!
білоруське вугілля

Після приходу до влади Володимира Зеленського Україна почала купувати фактично вугілля з окупованих територій Донбасу через схеми у Білорусі. Про це в інтерв’ю Дмитру Гордону заявив бізнесмен Віталій Кропачов, який багато років працює на енергетичному ринку, передає prm.ua.

Він також зауважив, що з 2016 по 2019 рік влада України повністю припинила імпорт сумнівного вугілля і обходилася вугіллям власного видобутку.

“З 16 по 19 рік, коли була закрита зона АТО, вхід туди-назад товарів, коли повністю припинили сполучення, генерація України в частині державної, зокрема, закривалася лише виробництвом вугілля місцевого виробництва. З 19 року пішли “білоруські схеми”, – говорить Кропачов.

Він пояснив, що “білоруська схема” – це коли вугілля з окупованої території завозять через росію у Білорусь, і там за документами продають його Україні як “білоруське”. Кропачов також наголосив, що видобуток вугілля – це головне джерело фінансування терористичних організацій ЛДНР.

“Тобто ви кажете, що сьогодні держава Україна купує вугілля з окупованих територій, тим самим утримує окуповані території, дає їм гроші, на які купується, можливо, і зброя, з якої вбивають українців?”, – уточнив Дмитро Гордон.

“Принаймні це робиться з 19 року. Ну, немає білоруського вугілля, його не існує. Все вугілля – на тій території”, – наголошує Кропачов.

Віталій Кропачов також наголосив, що купівля “білоруського” вугілля з ОРДЛО почалася після того, як у 2019 році контроль над “Центренерго” отримав олігарх Коломойський.

“Вся енергетика з 19 року перейшла під контроль Ігоря Валерійовича Коломойського. Її державна частина – “Центренерго”, вугільні підприємства. Тобто безпосередньо ‘зрозумілий йому менеджмент’, як він заявляв”, – говорить Кропачов.

Читай у Google News!