Омелян: До 2030 року в Україні не буде маршруток

FacebookMessengerTwitterLinkedInTelegramPinterestPocket
Read in Google News!

Міністр інфраструктури Володимир Омелян заявив про плани замінити в Україні пасажирські маршрутки на неоплани та їх аналоги до 2030 року, про це він сказав під час спільного брифінгу з автоперевізниками, повідомляє “Укрінформ”.

“До 2030 року на автошляхах України мають бути неоплани або їх аналоги – ніяких маршруток”, – сказав Омелян.

Омелян перед брифінгом провів зустріч з представниками автотранспортних компаній сфери внутрішніх автобусних перевезень. Так, у зустрічі взяли участь керівники компаній “Гюнсел”, “Автолюкс”, “Зелений слон”, “А.Т.Н.”. Також вони представили автобуси, які вже працюють на ринку внутрішніх перевезень, у дворику Міністерства інфраструктури.

Омелян наголосив, що Мінінфраструктури хоче повторити “ефект авіації” і в залізничній, і в автобусній сферах.

“Все просто: прозорі правила, чесна конкуренція і, як наслідок, нова якість перевезень для пасажирів та нові можливості для бізнесу. Сьогодні точно ніхто не може сказати, що міністерство лобіює якусь одну компанію, утискає інших або вимагає щось поза законом. Що стосується внутрішніх автобусних перевезень, ми змінили правила, відкрили ринок – і результат сьогодні перед вами. Це – автобуси, які вже працюють на рейсах і перевозять пасажирів. Це – не виставковий варіант. Це – новий транспорт для наших людей”, – додав Омелян.

Як повідомлялося, реформа у сфері внутрішніх автобусних перевезень розпочалась після набуття чинності 17 березня 2018 року низки змін до відповідних нормативно-правових актів. До порядку проведення конкурсів за ініціативи Мінінфраструктури внесено зміни, якими переглянуто систему оцінки (обрання) перевізників-претендентів для роботи на міських та приміських внутрішньообласних маршрутах, прибрано застарілі норми, значно збільшено бали тим перевізникам, які якісно і протягом всього встановленого періоду обслуговували певний маршрут, зроблено акцент на перевазі тих перевізників, які подають більш екологічний рухомий склад та які вклали фінанси в оновлення рухомого складу.

Як повідомлялося, Омелян хоче збільшити швидкість пасажирського потягів в Україні до 200 км/год.

Читай у Google News!