Одіозний суддя Майдану може поновитися на роботі та отримати багатомільйонну компенсацію

FacebookMessengerTwitterLinkedInTelegramPinterestPocket
Read in Google News!
Одіозний суддя Майдану

Екссуддя Печерського суду, який незаконно судив учасників Автомайдану під час Революції Гідності, може отримати виправдувальний вирок і поновитися на роботі. Про це заявляють адвокати родин Небесної Сотні, передає 5.ua.

Адвокати занепокоєні, що справа, яка перебуває в Шевченківському суді з 2016 року, останнім часом дуже швидко просувається. Її слухають щотижня, навіть без залучення потерпілих. Правозахисники припускають: така поспішність пов’язана з ухваленим у червні рішенням Конституційного Суду про скасування кримінальної відповідальності за неправосудні рішення. Це рішення набуває чинності 12 грудня, і тоді справу щодо Віктора Кицюка просто закриють.

Але наслідки виправдувального вироку та закриття провадження зовсім різні, зазначають адвокати. У разі виправдувального вироку через відсутність складу злочину Кицюк зможе відновитися на посаді й отримає багатомільйонні компенсації з бюджету. Якщо справу просто закриють, такої нагоди не матиме.

Тому Віктор Кицюк, стверджують адвокати Небесної Сотні, за очевидної підтримки прокурора, докладає якнайбільше зусиль, щоб отримати саме виправдувальний вирок. Правозахисники звернулися з відкритим листом до генеральної прокурорки Ірини Венедіктової щодо дій прокурорів у цій справі та вимагають не допустити виправдання Кицюка.

Читай у Google News!