Венедіктова продовжує справу Труби – розслідування

FacebookFacebook MessengerTwitterLinkedInTelegramPinterestPocket
Венедіктова продовжує справу Труби - розслідування 1

Роман Труба вже не очолює ДБР, але розпочаті ним справи живуть. Зрештою, як свідчать останні події, зміна керівництва ДБР була суто формальною. Ірину Венедіктову призначили керувати бюро, аби зменшити градус накалу пристрастей довкола злитих у мережу плівок. Про це йдеться у блозі Watchdogs:розслідування.

Хоча “плівки Труби” з’явилися в анонімному телеграм-каналі, голос Романа Труби ідентифікували абсолютно достовірно – для цього “Watchdogs:розслідування” замовили біометричну експертизу голосу за кордоном.

Зараз детально розберемо судову ухвалу від 21 лютого. Коли несподівано всі дізналися, що Петра Порошенка мають силоміць доставити на допит у ДБР. Там дуже багато цікавого.

Отже, привести силоміць на допит до ДБР свідка Порошенка 28 лютого та 6 березеня за сприяння поліції. Про це клопотав у Печерському суді слідчий ДБР Олег Корецький. Це той самий слідчий, який веде справи Порошенка, і який, якраз, засвітився на славнозвісних плівках Труби. Тодішній директор бюро вичитував його як хлопчика за неперспективну кваліфікацію справи.

Але. Повернемось до ухвали. Її підписала суддя Печерського суду Крістіна Константінова. Зверніть увагу  – суд Печерський, суддя Константінова. Ухвала щодо Порошенка. Вбачаєте логіку? Зараз розкладу в деталях.

Константінова Крістіна Едуардівна. У списку справ, призначених до розгляду впродовж усього тижня – в неї жодного засідання. На офіційному сайті Печерського суду, коли всі вже знали про сенсацйну ухвалу, пані Константінова значилась у декретній відпустці.  Цікаво, їх довелося залишити дитину на няню, аби поспіхом вийти на роботу та погодити клопотання слідчого Корецького? Звісно, ми запитали офіційно запитали про це в голови суду Печерського

А ось і відповідь, підписана заступником голови суду і не менш відомим своїми вироками Олегом Білоцерківцем. Ми отримали її прямо перед ефіром.

Відповідно до наказу  від 19 лютого суддя Константінова , яка перебувала у відпустці для догляду за дитиною, приступила до виконання своїх робочих обов’язків на повний день.

А тепер про особисте пані Константінової, яке тісно переплетено зі справами робочими. Пані Крістіна  – це цивільна дружина відомого на всю країну судді Вктора Кицюка. І це не якесь там дослідження журналістів – це цілком відкрита інформація.

Якщо раптом ви підзабули, хто такий Віктор Кицюк, то я вам швиденько нагадаю. Це найвідоміший суддя Майдану. Той самий Кицюк, що на пару з Царевич судив майданівців, забороняв мітинги – зрештою виносив низку неправомірних рішень, за що отримав підозру. То був дуже гучний судовий процес, який зрештою перетворився на довготривалу мляву тяганину. Справа Кицюка досі слухається і не має вироку. Царевич зрештою звільнили, а от Кицюк, щоб ви розуміли, – чинний суддя. Він справно подає щорічні декларації та отримує суддівську зарплату. 200 з гаком тисяч на рік. Ми із вами йому її платимо. Від судочинства до винесення вироку Кицюк  відсторонений, але ця дрібниця не заважає йому бути вхожим до Печерського суду. Зрештою, його цивільна дружина чинна суддя, їй як ми вже переконалися навіть декретна відпустка не завадила винести парадоксальну ухвалу.

Як гадаєте, чиї вуха стирчать за цією судовою виставою? Хто так затято ненавидить Майдан? Хто той “пересічний громадянин”, який писав десятки заяв до ДБР, за якими були ініційовані справи по Порошенку? І хто, зрештою, користуючись послугами Печерського суду свою втечу та 5-річне переховування за кордоном перетворив на так зване відрядження?

Навіть чинна очільниця ДБР Ірина Венедиктова відверто заявила журналістам – справи, в яких фігурує екс-президент Порошенко, справді були ініційовані за заявами Андрія Портнова. Він їх почав надсилати пачками, коли після повернувся в Україну рік тому із так званого “відрядження”.

І саме по одній із таких справ Труба розпікав слідчого Корецького у своєму кабінеті. І цей епізод який ми достеменно дослідили. Корецький, нагадую, це той слідчий, що й подав до Печерського суду клопотання про примусовий привід на допит Петра Порошенка. На записах із кабінету Труби, опублікованих телеграм-каналом “Трубу прорвало”, Корецький фігурує щонайменше тричі. Ось, приміром, дуже характерний епізод від 3 вересня 2019 року.

Ми точно знаємо: “Роман Михайлович” на запису – це голос Романа Труби. Саме цей файл був одним із тих, що ми віддали на аналіз канадському експерту із біометричної ідентифікації голосу – Штевану Паушаку. Ми дали йому два набори даних – записи брифінгів Труби, і записи з прослушки. Голоси порівнєю комп’ютер, людський фактор виключений. Спеціальний софт визначає сотні параметрів голосу водночас, а потім зводить їх до єдиного статистичного параметру – так званого “коефіцієнту імовірності”. Якщо цей коефіцієнт більше сотні, вірогідність співпадіння вкрай висока. Для файлу “Адекватні справи” коефіцієнт імовірності по голосу Романа Труби склав 470. Тобто майже в п’ять разів більше, ніж треба, аби можна було стверджувати, що це голос Романа Труби. Але чи справді другий голос належав Олегу Корецькому? Ми це обов’язково дізнаємося – на початку лютого ми відправили на аналіз експертам записи голосів УСІХ імовірних фігурантів “плівок Труби”: голови СБУ Івана Баканова, заступника голови Офісу Президента Андрія Смирнова, і звісно Олега Корецького. результатів цієї експертизи ще немає, дослідження голосу Романа Труби забрало півтора місяці, друга експертиза може тривати ще довше, бо там значно більше зразків. І ось один із цих зразків – запис голосу Олега Корецького від самого ж ДБР.

Слідчими центрального апарату Державного бюро розслідувань здійснюється розслідування у низці кримінальних проваджень, які стосуються діяльності попереднього Президента України. 00.13

На моє глибоке переконання, це не просто голос, “схожий на голос Корецького”, це і є голос Корецького. Поки що це моє оціночнене судження, та коли ми отримаємо результати біометричної експертизи, воно може стати юридичним фактом. А наговорив “наш Корецький” у кабінеті Трубі на кілька кримінальних вироків – там і незаконне переслідування, і виконання політичних замовлень, і втручання в діяльність працівників правоохоронних органів. за нинішньої влади Корецькому звісно нічого не буде. Але ж ми всі звикли, що влада в Україні час від часу змінюється.

Влада-то змінюється. Але ж ми наочно бачимо, як отак відверто нам демонструють, що будь-який суд може бути ручним і заради потрібної ухвали суддю навіть викличуть  декретної відпустки, що заради депутатського мандату утеча може перетворитись на відрядження і що слідчі ДБР можуть працювати за командою фас. Королевство кривих дзеркал.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

FacebookFacebook MessengerTwitterLinkedInTelegramPinterestPocket