Нова програма від МВФ. Замість структурних реформ – підтримка штанців

FacebookFacebook MessengerTwitterLinkedInTelegramPinterestPocket
Нова програма від МВФ. Замість структурних реформ - підтримка штанців 1

Новий формат почали обговорювати Україна та Міжнародний валютний фонд. Від попередньо узгодженої трирічної програми розширеного фінансування – відмовилися, інформує DW.

Натомість – почали розглядати можливість співпраці у межах кредитної лінії stand by. Тривалістю – півтора роки. Про це повідомив представник МВФ Джеррі Райс.

З його слів, новий механізм фінансування допоможе Україні в часи пандемії ефективніше долати кризу в економіці та медицині. А вже після стабілізації, стверджує Райс, місія МВФ знову готова обговорювати умови, на яких фінансово підтримуватимуть структурні реформи в Україні.

“МВФ виходить із того, що в нас зараз не буде структурних реформ. А, отже, треба іншу програму, яка буде більш коротка, яка розрахована на підтримку штанців. Якщо можна так сказати. А не на впровадження системних структурних реформ. МВФ бачить, що це неможливо найближчим часом, але в той же час треба підтримати Україну та українців. Поки що сума програми не названа. Раніше програму EFF – структурних реформ – називали суму десь 8-10 мільярдів, зараз, напевне, сума буде менша. Я думаю, ми можемо говорити про суму близько 5 мільярдів доларів”, – заявив в ефірі “5 канал”. Сергій Фурса, інвестиційний банкір.

Представник України в МВФ Владислав Рашкован у Facebook написав, що нова програма не вимагає “титанічних” зусиль для просування структурних реформ.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

FacebookFacebook MessengerTwitterLinkedInTelegramPinterestPocket