Настав час розробити план дій для вступу України та Грузії – колишній генсек НАТО

FacebookMessengerTwitterLinkedInTelegramPinterestPocket
google newsRead in Google News!
nato 1

Ми повинні покінчити з фактичним вето путіна щодо євроатлантичних прагнень України та Грузії, досягнутого шляхом розпалювання конфліктів в цих країнах, інтенсивність яких він збільшує та зменшує відповідно до свого порядку денного. Про це пише генсек НАТО у 2009-2014 роках Андерс Фог Расмуссен, передає politico.eu.

“Ми пообіцяли і Грузії, і Україні місця за столом НАТО в 2008 році. Настав час розробити план дій для реалізації нашої обіцянки. У разі потреби ми можемо зробити це за умови, що стаття 5 НАТО стосується лише територій, що знаходяться під контролем Києва та Тбілісі, але Альянс не може мати політику відкритих дверей щодо розширення, в якій вона продовжує дозволяти путіну виконувати роль швейцара”, – заявив Расмуссен.

Він також підкреслив, що ні за яких обставин США чи НАТО не повинні давати зобов’язань щодо майбутнього розширення, реального чи де-факто.

“Українці – загартований в боях народ, який готовий боротися за свободу, яку більша частина Європи сприймає як належне, і ми у вільному світі не повинні мати ілюзій, що вони борються також і за нашу свободу. Історія говорить нам, що агресори, як правило, не зупиняються поблизу своїх треиторій”, – зазначив колишній генсек НАТО.

Читай у Google News! google news