Нафтогаз готує нові позови до Газпрому на $17 млрд

FacebookMessengerTwitterLinkedInTelegramPinterestPocket
Read in Google News!

Виконавчий директор НАК “Нафтогаз України” Юрій Вітренко у відповідь на поширену у ЗМІ інформацію, що йому “шукають заміну”, розповів, що готує додаткові позови до ВАТ “Газпром” ще на 17,3 млрд доларів. Про це він написав у Facebook.

“Мені не дуже подобається ідея коментувати чутки про чиїсь наміри, і якщо вже й коментувати, то краще, аби в цій ситуації це робив не я. Але, зі свого боку, можу сказати, що арбітраж проти росії щодо активів в Криму — це не головна сфера моєї відповідальності в “Нафтогазі”. Якщо говорити про оновлений позов, який ми подали цього року, то я відповідав лише за економічну складову, тобто за суму компенсації. Моя головна відповідальність як виконавчого директора — це відносини з “Газпромом”. Власне з ним у грудні минулого року від імені “Нафтогазу” я підписав контракт про транзит із гарантованим доходом 7,2 млрд доларів”, – написав Вітренко.

За словами виконавчого директора, він продовжує працювати над тим, щоб контракт не зірвався, і щоб Газпром не був звільнений від обов’язку сплатити ці 7,2 млрд, навіть якщо він не буде подавати газ для транзиту. Зобов’язання Газпрому передбачені принципом “качай або плати”, що був закладений у новий контракт.

“Крім цього, моя команда чітко сформулювала і представила на узгодження наглядовій раді “Нафтогазу” додаткові «питання» до “Газпрому” на суму ще 17,3 млрд доларів. У разі погодження — попереду також багато роботи”, – додав Вітренко.

Читай у Google News!