Заступник голови НБУ: Денаціоналізація ПриватБанку буде червоною лінією для МВФ
Якщо апеляційний суд підтримає рішення щодо неправомірної націоналізації ПриватБанку, це буде матиме швидкий негативний вплив на співпрацю з МВФ, оскільки перекреслить всі зобов’язання, які Україна брала на себе як держава. Про це в інтерв’ю “Голосу Америки” розповіла перший заступник голови Національного банку України (НБУ) Катерина Рожкова.
“Не так давно ми отримали декілька рішень суду першої інстанції, які фактично підривають рішення про націоналізацію (ПриватБанку — УТ.). Ці рішення ще не набрали чинності, бо НБУ подав апеляцію… Якщо апеляційний суд залишить ці рішення в силі, це буде мати швидкий негативний ефект на фінансовий сектор. По суті, це червона лінія для Міжнародного валютного фонду, тому що це перекреслює всі зобов’язання, які ми брали на себе як країна. І перекреслює дуже багато того, що вже зроблено”, – наголосила вона.
Рожкова додала, що для місії МВФ це питання не просто ПриватБанку як такого, а питання державної політики у фінансовому секторі та незалежності центрального банку. Перший транш в рамках програми 2015 року Україна отримала якраз за те, що Верховна Рада посилила незалежність НБУ. Тож виникає дуже багато питань щодо цих рішень судів, які по суті підривають і нівелюють все, що було зроблено в межах співробітництва з МВФ.
Як повідомлялось, місія Міжнародного валютного фонду наприкінці травня завершила візит до України та готова повернутися до Києва для продовження діалогу після виборів у Раду – щойно новий уряд визначиться з пріоритетами своєї політики.
Як прогнозує керівник аналітичного департаменту Concorde Capital Олександр Паращій, без траншу Міжнародного валютного фонду Україну за рік очікує дефолт.