Ми стали свідками жахливих дипломатичних поразок Зеленського щодо НАТО і “Північного потоку-2” – Порошенко

FacebookMessengerTwitterLinkedInTelegramPinterestPocket
Read in Google News!
поразок Зеленського

Команда президента України Володимира Зеленського повністю провалила роботу у напрямку міжнародної політики. Про це заявив п’ятий президент та лідер “Європейської Солідарності” Петро Порошенко, передає prm.ua.

“Я неодноразово публічно закликав наших американських партнерів, що принципово важливо і символічно, щоб відбулася бажано зустріч, можливо, під час європейського турне Байдена. Бо це перше європейське турне, і воно де-факто є демонстрацією Джозефа Байдена, дуже досвідченого політика, в якості президента Сполучених Штатів для того, щоб терміново модернізувати ті проблемні відносини, які були у відносинах США за часів Трампа з НАТО, з Європейським Союзом, з лідерами ЄС, з позицією укріплення “Великої сімки”. І, звичайно, це буде перша розмова 16 червня з путіним, якого Байден назвав вбивцею в інтерв’ю американському виданню. На жаль, зустрічі не відбулося. І, на жаль, я маю констатувати, що це поведінка українського керівника, як слон в посудній лавці, який не зміг добитися цієї зустрічі. Так само, як і, на жаль, ми не отримали квиток, запрошення на саміт НАТО, що п’ять років під час моєї каденції було рутиною, само собою, бо як же без України. На жаль, це відбувається під час зупинки санкцій по “Північному потоку – 2″ і де-факто завершення будівництва, що має величезні загрози для України”, – наголосив Порошенко.

І в цих умовах Україні треба зробити свої висновки. Команді Зеленського треба зробити свої висновки. Команді Зеленського треба навчитися читати дипломатичну мову.

“Вона інша, ніж мова КВН, і вона інша, ніж мова журналістів. Не вмієте самі – спитайте інших. Вам перекладуть. Бо найбільш вірогідно… Просто Зеленському потрібен перекладач не тільки з англійської, французької чи німецької, а й з дипломатичної. Що зробили не так? Якби мова йшла про внутрішню політику, я готовий вам чітко і публічно розповісти про це. Якщо мова йде про зовнішню політику, я готовий це викласти Зеленському і його команді. Але твердо наголошую, що на зовнішньому фронті ми маємо бути Україною, а не розтягнуті по політичним таборам. І в першу чергу це треба зрозуміти пану Зеленському”, – заявив політик.

“Але мотивацію, яку зараз важко зрозуміти пересічному українському громадянину, я можу прокоментувати. В умовах, коли ми є свідками жахливих поразок України… Вже не української дипломатії, бо українська дипломатія до цього просто не була долучена, а жахливих поразок українського президента: і з точки зору НАТО, і з точки зору Плану дій щодо членства, і з точки зору “Північного потоку”. Їм треба було зробити якусь димову завісу для того, щоб перекласти відповідальність”, – додав Порошенко.

Читай у Google News!