У владі вважають, що залучення коштів від МВФ “неоднозначно впливає на економіку”

FacebookMessengerTwitterLinkedInTelegramPinterestPocket
Read in Google News!
МВФ

Група 36 депутатів, зокрема 26 депутатів від “Слуги народу”, зареєструвала проєкт постанови № 5607 “Про комплекс невідкладних заходів щодо практичної реалізації реструктуризації зовнішнього державного боргу України перед Міжнародним валютним фондом”.  

У пояснювальній записці автори пишуть, що “на сучасному етапі в Україні склалася кризова ситуація у виробничій та соціальній сферах, фінансово-бюджетної і банківській системах, зокрема, зниження виробництва, зростання безробіття, загострення соціальної напруженості, значний державний борг і дефіцит державного бюджету, ліквідація банківських установ, інфляція та пандемія короновірусної інфекції COVID-19”.

“Результатом фінансово-економічної кризи стали проблеми платіжного балансу, зниження ВВП, девальвація національної валюти, значне скорочення сировинних доходів, стрімке падіння індексу промислового виробництва, зростання інфляції, масове безробіття, відсутність соціальних гарантій, криза банківської сфери, скорочення можливостей доходів регіонів. Все це посилено політичною нестабільністю в зв’язку з тимчасовою втратою контролю над частиною території країни у поєднанні з різким зростанням витрат бюджету, детермінованістю необхідністі збільшення фінансування оборони країни.

Залучення коштів від МВФ неоднозначно впливає як на економіку, так і на політичне становище країни, що викликає дискусії серед вчених, експертів і громадськості про необхідність співпраці з МВФ, її оцінки та подальшої співпраці”, – йдеться у документі.

Вони також пишуть, що “більшість із запропонованих Україні з боку МВФ реформ були суперечливими та малоефективними для нашої держави і тому подальші умови співпраці з МВФ повинні бути переглянуті”.

Депутати також сподіваються на списання боргів. Так, за їхніми словами, 13 травня 2020 року понад 300 законодавців з усього світу звернулись до МВФ і Світового банку щодо списання боргів найбіднішим країнам та збільшення фінансування для запобігання глобального економічного спаду.

Читай у Google News!