Московський “гумконвой”: хоть чучєлом, хоть тушкой

FacebookMessengerTwitterLinkedInTelegramPinterestPocket
Read in Google News!

Пропозиція росії доставити так званий “гуманітарний конвой” у Києво-Печерську Лавру є частиною спланованої спецоперації. Про це на своїй сторінці у Facebook пише українська письменниця, поетеса та есеїстка Оксана Забужко.

“Отже, таки спецоперація – за час, що минув з демаршу московських “десантників у рясах” на Вербну неділю, шило з мішка вилізло остаточно: Кремлеві тупо треба ввести до Києва (очевидно, для “окончательного решения украинского вопроса”) свій спецназ – під будь-яким приводом, так само, як у січні 2014-го були прибули в Лавру знамениті російські автобуси з гіркінськими “паломниками” на виставку “Дары волхвов”, – після чого й почалися кровопролиття на Майдані”, – вважає вона.

За словами Забужко, росія готова надати хоч “пожежну поміч”, хоч “гумконвой” (!!!), хоч “бригаду вірусологів”. “Словом, хоть чучєлом, хоть тушкой, але впустіть! – волає москва Києву. Впустіть, “дайте посадку”, – як у 1968-му дав Празький аеропорт (і як у 2014-му – НЕ дав аеропорт у Харкові, спасибі тим невідомим диспетчерам, що врятували тоді не лише Харків…)”, – підсумовує вона.

На думку народного депутата з фракції “Європейська Солідарність” Ірина Фріз, імовірний план такої операції спецслужб Кремля виглядає наступним чином:

  • Перший крок. Створення в лаврах – Києво-Печерській, Святогірській, Почаівській – спалахів на захворювання COVID-19.
  • Другий. Збір “гумдопомоги” та вимога рф до України – прийняти її. Цей вантаж доставлять під військовою охороною та в супроводі представників розвідки, як це було, наприклад, в Італії.
  • Третій. Взяття де-факто цих територій під абсолютний контроль з метою проведення акцій з дестабілізації ситуації на релігійному ґрунті, створення картинки для ЗМІ, дискредитація України тощо.

Якщо влада України погодиться на цю провокацію, це буде зрадою національних інтересів держави, вважає Фріз.

Читай у Google News!