Мінкульт вирішив, що фільм про Конотопську битву не вартий фінансування

FacebookMessengerTwitterLinkedInTelegramPinterestPocket
Read in Google News!

Український режисер кримськотатарського походження Ахтем Сеітаблаєв вважає, що в найближчі роки в Україні влада не підтримуватиме такі фільми як «Черкаси», «Кіборги» і «Захар Беркут». Про це він сказав в ефірі Радіо Крим.Реалії.

Сеітаблаєв розповів, що проект його нового фільму «Конотопська битва», який боровся за держфінансування, був відхилений новим керівництвом Мінкульту.

«Сценарій був написаний Максимом Курочкіним ще рік тому, і наш продакшн з ним брав участь у 11-му пітчингу Держкіно. Ми пройшли обидва етапи, захистили проєкт перед експертною комісією в своїй секції і потрапили в список фільмів, які отримають державну підтримку. А потім через якийсь час вже нове керівництво Міністерства культури вирішило, що і «Конотопська битва», і фільм про Лесю Українку – на мій погляд, один з найсильніших проектів на тому пітчингу – й інші проекти, які так чи інакше рефлексують на тему ідентичності, творчості, людини, підтримувати не потрібно», – розповів Сеітаблаєв.

Режисер розповів, яким був задум «Конотопської битви».

«Я хотів зняти його в стилі політичного нуара, щоб було таке відчуття в’язкості, в якій розвідники з кожної сторони сходяться в одному місці, згортається вузол недовіри, і вже перед самою катастрофою – розпадом союзу вони знаходять можливість об’єднатися і розбити спільного ворога. Хотілося розповісти, що історія повторюється, що її незнання не звільняє від наслідків, що людина відрізняється від тварини тим, що у неї є пам’ять, що вона може робити висновки зі свого досвіду», – повідомив Сеітаблаєв.

За його словами, в результаті на третьому етапі пітчингу проект фільму «Конотопська битва» замінив фільм «Бурштинові копи».

«Я сам дуже люблю комедії, але це говорить про те, що в найближчі два-три роки не буде фільмів з такою тематикою, як у фільмів «Черкаси», «Кіборги», «Захар Беркут» тощо», – розповів режисер.

Сеітаблаєв відомий своїми режисерськими роботами над фільмами «Хайтарма», «Чужа молитва», «Кіборги» та інші. Останнім часом український режисер кримськотатарського походження працював над створенням стрічки «Номери» за п’єсою Олега Сенцова. В акторському багажі Ахтема Сеітаблаєва ролі в понад 25 фільмах і серіалах. З найновіших – головна роль у фільмі Нарімана Алієва «Додому», яка взяла участь в одній із програм 72-го Каннського міжнародного кінофестивалю й отримала Гран-прі 10-го Одеського міжнародного кінофестивалю.

Читай у Google News!