Мінінфраструктури планує протестувати 5G на трасі Київ-Ковель

FacebookMessengerTwitterLinkedInTelegramPinterestPocket
Read in Google News!

Міністерство інфраструктури України планує найближчим часом протестувати 5G-мережу на одній із самих динамічних трас”Київ-Ковел”, пише LIGA.net. Відомство ще з минулого вересня веде переговори з виробником обладнання Nokia-Siemens Networks про тестування 5G на українських дорогах, розповів керівник директорату цифрової інфраструктури Мінінфраструктури Фарід Сафаров.

Допомагати з тестуванням буде мобільний оператор Vodafone Україна. Так, пише видання, захотіли в Nokia, яка є одним з постачальників цього оператора, відповідно синхронізація систем (старих і тестових) займе менше часу.

Спочатку планувалося, що необхідні для тестування частоти в діапазоні 3,4-3,6 ГГц надасть компанія “Українські новітні технології”(Freshtel), проте 19 лютого поточного року НКРЗІ анульовала ліцензію на дані частоти. Тому учасники проекту чекають дозволу на інший вільний спектр, що підходить для тестування 5G-зв’язку. Очікується, що меморандум між учасниками буде підписано до кінця березня поточного року.

Учасники проекту розглядали кілька варіантів для запуску тестової ділянки, включаючи Житомирську і Одеську траси, та все ж обрали відрізок “Варшавки” (М-07) протяжністю 5-10 км поблизу Києва, йдеться у статті. Очікується, що необхідне для тестування обладнання буде встановлено до кінця поточного року, при цьому на першому етапі з’являться різні апаратні та програмні рішення, які будуть реалізовані з використанням 4G-зв’язку. Після цього буде розгорнуто 5G NR Non Standalone (це означає, що для побудови мережі буде використано опорну мережу 4G і радіомереду 5G) для порівняння швидкостей і можливостей технології 5G.

На основі даної мережі будуть побудовані IoT-сервіси (Інтернет речей) для безпеки і моніторингу стану трафіку, включаючи датчики для вимірювання вологості дороги або фіксації туману, а також табло для інформування водіїв, відеокамери, що фіксують трафік і т.д. Якщо проект буде ефективним, його реалізують на усій трасі “Київ-Ковель”.

За даними видання, основні витрати на пілот понесуть Nokia і Vodafone. Другу фазу проекту – розгортання мережі по усій трасі- планується реалізувати за гроші Європейського інвестиційного банку в рамках стратегії розвитку Інтелектуальних транспортних систем на дорогах України.

Окремі експерти мобільного ринку вважають даний проект “чистим піаром”, оскільки компаніям ще не окупилися вкладення в розгортання мереж 3G/4G, а держава ще не готова проводити 5G-тендер. Водночас міністр інфраструктури Володимир Омелян, який став одним з ініціаторів проекту, готовий до критики та дивиться на майбутнє ініціативи оптимістично, пише видання.

Читай у Google News!