кремль готує арсенал інструментів у разі провалу “вигідного” кандидата на виборах в Україні – “ІС”

FacebookMessengerTwitterLinkedInTelegramPinterestPocket
Read in Google News!
kremlin moscow

кремль готує цілий арсенал інструментів для оголошення нелегітимними виборів Президента України в разі провалу вигідного росії кандидата. Коли ж результати виборів визнають законними, кремль спробує спровокувати в Україні політичну кризу, повідомив у Facebook координатор групи “Інформаційний спротив” Дмитро Тимчук.

“Вже сьогодні кремль готує цілий арсенал інструментів для оголошення нелегітимності президентських виборів у разі провалу потрібного йому кандидата. Спецслужби рф здійснюють активний моніторинг українських соціальних мереж, ЗМІ, брифінгів та заходів українських правозахисних, релігійних і громадських організацій. Все це проводиться з метою виявлення «фактів», які в подальшому можна було б інтерпретувати як “докази порушень виборчого законодавства”, – зазначив він.

За словами Тимчука, як підкріплення власної позиції рф планує фінансувати так званих “активістів”, які висловлюватимуть невдоволення результатами підрахунку голосів, провокуватимуть порушення під час голосування як в Україні, так і на закордонних виборчих дільницях. З цією ж метою російські спецслужби впливатимуть на населення Луганської та Донецької областей, на українських трудових мігрантів на території Казахстану, Білорусі, схиляючи їх діяти в потрібному Москві напрямку.

“У разі визнання результатів президентських виборів законними і перемозі на них сил, які в Москві називають “партією війни”, кремль опрацьовує сценарій зниження їх рейтингу в процесі парламентських виборів, а основні зусилля будуть спрямовані на формування проросійської більшості. Мета зрозуміла – спровокувати в Україні протистояння депутатського корпусу і Президента, що призведе до недієздатності всього державного апарату і блокування Верховною Радою призначення лояльного йому прем’єр-міністра”, – пише координатор “ІС”.

За задумом кремлівських стратегів, як вважає Тимчук, викликана таким чином політична криза має в підсумку привести до зміщення Президента маргінально налаштованим сегментом населення України шляхом провокації масових заворушень, збройних конфліктів, серій терактів і задіяння інших випробуваних Кремлем технологій.

росія планує досягти цих цілей також шляхом загострення ситуації у зоні ООС, ніж спробує домогтися актуалізації посилів про можливість припинення війни тільки проросійськими політичними силами (т.зв. “партією миру”.

При цьому Тимчук переконаний, що деструктивна політика Кремля на українському напрямку триватиме і на європейському просторі, особливо у разі посилення позицій лояльних до росії європейських популістських сил за результатами травневих виборів до Європарламенту. Через них москва доноситиме до світової спільноти аргументацію, що в нових політичних умовах Україна “не може забезпечити імплементацію Мінських угод”, і підніме питання про необхідність перегляду Євросоюзом санкцій політики проти росії.

“Це – той сценарій, до якого ми повинні готуватися вже зараз”, – наголосив координатор “ІС”. Він також нагадав, що крім вже зафіксованих випадків втручання російських хакерів у кіберпростір України, здійснюватимуться спроби щодо поширення вірусних програм з метою здійснення атак на сервери ЦВК, окружних комісій, зняття інформації з сайтів політичних партій.

Також, за його словами, в українському сегменті інтернету виявлені спеціально створені інформаційні платформи, які використовуються російськими пропагандистами для розміщення провокаційних матеріалів і публікацій, які компрометують прозахідних українських топ-політиків, обвинувачують їх у корупції та “нездатності домовлятися”. “Підконтрольні Кремлю блогери, ЗМІ, представники політичних течій зайняті підготовкою фіктивних екзит-полів, підтасовуванням статистичних даних, які свідчили б про нібито високі рейтинги проросійських кандидатів”, – додав Тимчук.

Крім того, з метою дискредитації українського виборчого процесу росія веде ретельну роботу і на міжнародному рівні. Через представників міжнародних організацій та дипломатів доноситься інформація про те, що росія сподівається на прихід до влади нового Президента України, який налаштований на “мирне вирішення проблеми Донбасу” і “покращення двосторонніх відносин”.

“При всьому при цьому, до закінчення поточного виборчого процесу в Україні росія в реальності не має наміру активізувати вирішення найбільш чутливих для Києва питань, таких як врегулювання ситуації на Донбасі, звільнення українських військовополонених і політв’язнів, транзит енергоносіїв через українську територію. Причина є очевидною: путін панічно боїться, що будь-які позитивні зрушення на зазначених напрямках можуть підвищити рейтинг діючої української влади”, – зазначив координатор “ІС”.

Як повідомлялося, у Держдумі рф з’явився проект заяви про невизнання виборів в Україні ще до проведення самих виборів.

Читай у Google News!