Крах росії у війні з Україною може бути раптовим і катастрофічним – Фукуяма

FacebookMessengerTwitterLinkedInTelegramPinterestPocket
Read in Google News!
Крах росії

Крах російських позицій в Україні може бути раптовим і катастрофічним, а не відбуватися повільно через війну на виснаження, пише американський філософ Френсіс Фукуяма у своїй колонці для americanpurpose.com.

Зроблю кілька прогнозів:

1.росія рухається до повної поразки в Україні. Російське планування було некомпетентним, заснованим на помилковому припущенні, що українці налаштовані прихильно до росії і що їхні збройні сили розваляться одразу після вторгнення. Російські солдати, очевидно, брали з собою парадну форму для параду перемоги, а не додаткові боєприпаси та пайки. На даний момент путін направив на цю операцію більшу частину всіх своїх збройних сил — він не має величезних резервів, які він міг би закликати до участі в битві. Російські війська застрягли за межами різних українських міст, де вони стикаються з величезними проблемами із постачанням та постійними нападами українців.

2.Крах їхніх позицій може бути раптовим і катастрофічним, а не відбуватися повільно внаслідок війни на виснаження. Армія в польових умовах досягне точки, коли її не можна буде ні забезпечити, ні вивести, а її бойовий дух випарується. Принаймні це вірно для півночі; росіяни почуваються краще на півдні, але ці позиції буде важко утримати, якщо північ завалиться.

3.До того, як це станеться, дипломатичне рішення війни неможливе. Не існує мислимого компромісу, прийнятного як для росії, так і для України з огляду на понесені ними втрати.

4.Рада Безпеки ООН вкотре довела свою нікчемність. Єдиною корисною річчю було голосування на Генеральній Асамблеї, яке допомагає виявити поганих гравців у світі або “ухилянтів”.

5.Обидва рішення адміністрації Байдена не оголошувати безпольотну зону та не допомагати перекидати польські МіГи були добрими; вони зберегли голову у дуже емоційний час. Набагато краще, щоб українці перемогли росіян наодинці, позбавивши Москву приводу, що на них напало НАТО, а також уникнувши всіх очевидних можливостей ескалації. Зокрема, польські МіГи мало що додадуть до можливостей України. Набагато важливіше постійне постачання Javelins, Stingers, TB2, медикаментів, обладнання зв’язку та обміну розвідданими. Я припускаю, що українські сили вже направляє розвідка НАТО, яка діє за межами України.

6.Ціна, яку платить Україна, звісно, ​​величезна. Але найбільшої шкоди завдають ракети та артилерія, з якими ні МіГи, ні безпольотна зона нічого не можуть вдіяти. Єдине, що зупинить бійню, це поразка російської армії на землі.

7.путін не переживе поразки своєї армії. Він отримує підтримку, тому що його вважають сильним лідером; що він може запропонувати, коли продемонструє некомпетентність і втратить силу примусу?

8.Вторгнення вже завдало величезних збитків популістам усього світу, які до нападу одностайно висловлювали симпатії путіну. Серед них Маттео Сальвіні, Жаїр Болсонару, Ерік Земмур, Марін Ле Пен, Віктор Орбан і, звичайно, Дональд Трамп. Політика війни оголила їх відверто авторитарні нахили.

9.Війна досі була добрим уроком для Китаю. Як і росія, Китай за останнє десятиліття створив, здавалося б, високотехнологічні збройні сили, але вони не мають бойового досвіду. Погану роботу російських ВПС, швидше за все, повторить ВПС Китаю, яка також не має досвіду управління складними повітряними операціями. Ми можемо сподіватися, що китайське керівництво не обманюватиме себе щодо власних можливостей, як це зробили росіяни, обмірковуючи майбутні дії проти Тайваню.

10.Сподіватимемося, що Тайвань сам усвідомлює необхідність готуватися до війни, як це зробили українці, та відновити заклик на військову службу. Давайте не будемо передчасно підтримувати поразницькі настрої.

11.Турецькі дрони стануть бестселерами.

12.Поразка росії уможливить «нове народження свободи» і позбавить нас занепокоєння з приводу занепаду глобальної демократії. Дух 1989 року житиме завдяки відважним українцям.

Читай у Google News!