Командування ДШВ вважає, що радянська символіка повинна залишатися в минулому

FacebookMessengerTwitterLinkedInTelegramPinterestPocket
Read in Google News!
радянська символіка повинна залишатися в минулому

З огляду на збройну агресію рф проти України, спільна радянська військова спадщина, яка активно експлуатується Кремлем у своїх загарбницьких цілях, повинна відійти у минуле. Збройні Сили України мають власні історичні традиції, віддані принципам цивілізованого світу. На цій основі впроваджуються нові свята та символіка. Про це йдеться в заяві пресслужби Командування Десантно-штурмових військ Збройних Сил України.

“В боях за Україну був народжений зовсім новий та більш сучасний окремий рід військ – Десантно-штурмові війська Збройних Сил України. Такі зміни безпосередньо пов’язані із самим призначенням військ, наявністю важкого озброєння та бойової техніки, багаторічними традиціями армій країн світу та багато іншого.

З 2017 року святкування Дня Десантно-штурмових військ Збройних Сил України щорічно відзначається 21 листопада у день Архистратига Михайла – покровителя воїнів, лицарів та парашутистів, що також відповідає загальноєвропейським та світовим традиціям.

Такий підхід символізує відданість обраному цивілізаційному курсу і сприяє утвердженню національної ідентичності. Один з них – маруновий берет, який символізує кров, пролиту в боях за свободу України, і також є одним з символів ідентичності світової спільноти десантників. Зокрема темно-бордовий берет носився і носиться в частинах десанту армій США, Великобританії, Італії, Франції, Німеччини, Польщі, Чехії, Норвегії, Данії, Словаччини, Канади, Німеччини. В цілому 59 країн світу, у тому числі 19-ти країн НАТО мають для своїх десантних військ берети темно-бордового, темно-червоного, каштанового кольору. Цей колір є візитною карткою цього елітного роду зброї у цілому світі.

Нажаль, ця кров, ще досі не висихає на східних рубежах держави, дає повне право новому поколінню українських десантників обирати свої символи, свята та традиції.

російська збройна агресія проти нашої держави внесла свої корективи в календар святкових дат, перетворивши деякі з них на дні пам’яті та скорботи. Так, колись святковий «День Аеромобільних військ», а згодом «День Високомобільних десантних військ», починаючи з 2014 року перестав бути святковим. «Крилаті піхотинці» почали вшановувати пам’ять загиблих десантників за часів Незалежності України. Чимало наших десантників навіки «пішли у небо» під час боїв з російсько-окупаційними військами на українському Донбасі, хтось загинув виконуючи державне завдання в ході міжнародних миротворчих операціях з підтримання миру та безпеки.

Це шана та військові почесті всім, хто чесно і сумлінно виконував військовий обов’язок в лавах Аеромобільних, Високомобільних десантних та Десантно-штурмових військах Збройних Сил України, людям мужнього духу та характеру.

Наголосимо, що як свідчать дані нещодавно проведеного опитування, вшановувати 2-го серпня пам’ять загиблих воїнів-десантників підтримує більше 90% особового складу Десантно-штурмових військ Збройних Сил України. Окрім цього, понад 90% військовослужбовців Десантно-штурмових військ – бажає носити та пишається беретом кольору “марун”. А кількість військовослужбовців, які не проти повернути блакитний берет – становить менше ніж 10%. При цьому, значна частина цього відсотку складають військовослужбовці, які були призвані на військову службу у 2018-2019 роках”, – сказано в заяві.

Читай у Google News!