Влада проігнорувала порушення правил ведення війни з боку окупантів – депутат

FacebookMessengerTwitterLinkedInTelegramPinterestPocket
Read in Google News!
ведення війни

Влада проігнорувала зухвале порушення правил ведення війни і принципів людяності на Донбасі з боку окупантів, коли вбили військового медика поблизу Зайцевого.

Про це сказав депутат  партії “Європейська Солідарність”, генерал-лейтенант Михайло Забродський, повідомляє “Прямий”.

“Важко сказати чітко, яка саме політична технологія реалізується таким чином. Відволікати дійсно є від чого. Тому що у діючої влади чимало проблем, у тому числі і рейтингових проблем. Якщо повертатися до проблеми із загостренням на Донбасі, нічого надзвичайного не відбувається в тому плані, що позиційна війна, яка нам нав’язана, вона завжди має свої жертви і, на жаль, свої втрати”,- сказав Забродський.

“Стосовно наших військових, які були нещодавно поранені, є інсайдерська інформація, що їм таки надана була відповідна медична допомога. А цинічне вбивство нашого військового медика нещодавно ніяк не можу назвати по іншому, як грубим порушенням і правил ведення війни, і взагалі загальних принципі людяності, і будь-якого підходу з точки зору здорового глузду”, – зазначив він.

Забродський висловив обурення щодо реакції влади на трагічну загибель військового медика на Донбасі.

“Це точно не додає ніяких додаткових бонусів в рейтинг нашого президента і взагалі в довіру до тієї владної команди, яка зараз очолює нашу країну. І дійсно, це питання до нього як до верховного головнокомандувача: як так можна проігнорувати такий кричущий випадок такого зухвалого порушення всіх уявних і неуявних норм міжнародного права, навіть з поправкою на те, що взагалі-то на військовому конфлікті на сході протилежна сторона, як він полюбляє використовувати такий вираз, вона взагалі особливо ніякої спеціальної уваги дотриманню цих правил не приділяє”, – сказав Забродський.

Видання нагадує, що на Донбасі 13 липня російські найманці обстріляли трьох військовослужбовців, які здійснювали евакуацію тіла загиблого поблизу Зайцевого бійця Об’єднаних сил.

У командуванні ООС розповіли, що після цього українська сторона кілька разів зверталася через СММ ОБСЄ до проросійських формувань з тим, щоб забрати пораненого, який “мав відповідні білі позначки (що свідчило про його причетність до евакуаційної групи)”.

Утім, супротивник відмовляв, через що не було змоги вчасно провести пошуки та евакуацію.

“При цьому ворог самостійно здійснював пошук та затягував час. Свідоме затягування противником часу призвело до жахливих наслідків. Поранений військовослужбовець не отримав своєчасної медичної допомоги, в результаті чого стік кров’ю та загинув”, – повідомило командування ООС.

15 липня Україна евакуювала тіло військового. Чи забрали разом з ним тіло загиблого медика, невідомо.

Згодом Європейський Союз повідомив, що очікує, що росія візьме на себе відповідальність за вбивство медика.

Держдепартамент США висловив співчуття у зв’язку із убивством українського медика на Донбасі.

Читай у Google News!