Колишній член Нацради: Телеканали, які дозволяють собі критикувати владу, матимуть проблеми

FacebookMessengerTwitterLinkedInTelegramPinterestPocket
Read in Google News!

Всі телеканали, які дозволяють собі критикувати владу, особисто президента Володимира Зеленського – можуть мати проблеми від Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення.

Про це в інтерв’ю BitukMedia розповів колишній член Нацради Сергій Костинський, відповідаючи на питання, чи можна очікувати посилення цензури в медіа найближчим часом?

“Як на мене, це вже здійснюється. Перші, кого це торкнулося, став телеканал “Прямий”. Попереду “5 канал” (тому що вже було – ще коли я працював у Нацраді – намагання призначити йому перевірку). Вважаю, що також під ударом перебуває “Еспресо”.

Тобто всі телеканали, які дозволяють собі критикувати владу, особисто президента – усі вони будуть мати проблеми від Нацради. І ми бачимо паралельно, що народні депутати, волонтери або взагалі прості люди, які мають свою думку і висловлюють її активно в соцмережах, також мають проблему з органами державної влади. Наприклад, відкриваються кримінальні справи. Аналогічну роботу, в тому числі, буде здійснювати і оновлена Національна рада. Після карантину ми з вами побачимо, що Нацрада піде зі “старту в кар’єр” – буде розглядати ці перевірки.

Взагалі кінцевою метою цієї діяльності є позбавлення таких телеканалів та радіостанцій ефірних ліцензій. Тобто повністю їх закрити руками Нацради неможливо, але можливо обмежити їхню аудиторію, обмежити вплив саме через позбавлення можливості ефірного мовлення”, – говорить Костинський.

За його словами, влада буде змушувати одних замовчати, а інші просто будуть здійснювати самоцензуру, аби не потрапити під тиск влади.

“Але цього боятися не потрібно. Я не вірю, що ця влада є системною. Що вона буде довго контролювати ситуацію в Україні. Вважаю, це колос на глиняних ногах. Треба просто захищати свої права, спираючись на закон, на Конституцію і не давати можливості цій владі повністю заповнити собою весь простір”, зазначає колишній член Нацради.

Крім того, Костинський розповів, що в нього ще влітку була зустріч з іноземними фахівцями, де обговорювали поточні питання щодо українського інформпростору, щодо протидії російській пропаганді.

“І вже тоді інтуїція підказувала мені, що в Україні будуть проблеми зі свободою слова. Тоді я цих іноземних експертів також попереджав про те, що, скоріш за все, будуть утиски з боку влади щодо журналістів і щодо незалежних медіа. Зараз я бачу, що мої прогнози справджуються.

Ще рік тому, коли переміг Володимир Зеленський, інтуїція підказувала, що ключовим референсом цієї влади буде намагання пересадити всю опозицію, представників попередньої влади – щоб на цьому продемонструвати свою певну ефективність. Поки що це підтверджується”, – сказав він.

Читай у Google News!