У “законі про протидію дезінформації” побачили методи цензури

FacebookMessengerTwitterLinkedInTelegramPinterestPocket
Read in Google News!

Новий законопроект “про протидію дезінформації” запроваджує в Україні справжню диктатуру, величезні штрафи та посадки за інакодумство. Про це у себе на сторінці у Facebook написав громадський активіст, кандидат юридичних наук Андрій Смолій.

За його словами, ніколи Україна не була так близько до відвертої диктатури зразка путінської росії.

Ось кілька пунктів, які перетворюють Україну на росію-2:

  • Планується кожному ЗМІ присвоювати «індекс довіри». Так званий штамп чи «правильна» позиція у телеканалу чи інтернет-сайту.
  • За поширення дезінформації – штраф в 1000 мінімальних зарплат. Чи ваша є це дезінформацією – визначить найсправедливіший український суд.
  • Планується запровадження органу – Уповноваженого з питань інформації, який буде «виявляти» деінформацію і боротися з нею. В росії це Роскомнадзор, який блокує сайти, ФБ сторінки, а потім за його скаргами кидають до в‘язниці.
  • Розповсюджувачем інформації стануть не лише ЗМІ, а і фізичні особи. Кожен з вас, якщо напише «неправильний» допис у соцмережах, месенджерах тощо, буде джерелом дезінформації, і в кращому випадку отримає штраф. В гіршому – до в‘язниці.
  • Сайти/платформи просто підуть з України, адже повинні будуть мати дочірні підрозділи в Україні. Кому це вигідно з економічної точки зору? Нікому.

“Тобто, у разі ухвалення законопроекту, всі журналістські розслідування, опозиційні сайти та телеканали, зрештою і блогери, прості дописувачі можуть бути переслідувані. В росії за це кидають на 2 роки до в’язниці. В Україні це може статися також. Дуже скоро”, – вважає Смолій.

Читай у Google News!