Київський суд вимагає доказів неплатоспроможності ПриватБанку на момент націоналізації

FacebookMessengerTwitterLinkedInTelegramPinterestPocket
Read in Google News!

Госпсуд Києва вимагає доведення того, що у ПриватБанку був нульовий або негативний капітал на момент укладення договору купівлі-продажу його акцій за одну гривню державі, пише “Новое время”.

Госпсуд Києва зажадав отримати докази від Фонду гарантування вкладів фізосіб (ФГВФО), які підтверджують, що у ПриватБанку був нульовий або від’ємний капітал на момент укладення договору купівлі-продажу його акцій між бувшими акціонерами банку, серед яких найбільшими на той моменту були Ігор Коломойський і Геннадій Боголюбов, за одну гривню державі в особі Міністерства фінансів.

Як стало відомо з реєстру судових рішень, суддя Господарського суду Києва Людмила Шкурдова, за результатами засідання 11 липня 2019 року, перенесла на 8 серпня розгляд справи за позовом екс-власника Приватбанку Ігоря Коломойського і Triantal Investments Ltd про визнання недійсним договору купівлі-продажу № БВ-744/16/13 010−05 / 131 від 21 грудня 2016 року акцій Приватбанку.

Суд підтримав заяву позивачів про необхідність доповнити справу прийнятими ФГВФО рішеннями, які лягли в основу укладення відповідного договору купівлі-продажу акцій Приватбанку державі.

Так, суд витребував у ФГВФО до 16 липня 2019 року надати відповідну постанову, складену і прийняту виконавчою дирекцією фонду у період з 18 грудня 2016 по 21 грудня 2016 і в якій зазначається про те, що за результатами формування резервів і обміну зобов’язань на акції додаткової емісії ПриватБанку його капітал складає відповідний грошовий еквівалент і залишається негативним або нульовим.

Видання нагадує, що за три дні до голосування у другому турі президентських перегонів, в якій беззаперечно виграв асоційований з Коломойським Володимир Зеленський, було відразу три рішення на користь екс-власника Приватбанку: 18 апреля Окружний адмінсуд Києва — визнав незаконною націоналізацію ПриватБанку. Дата розгляду апеляція ще не відома; 19 квітня — цей же суд скасував рішення НБУ, яким визначено перелік пов’язаних з банком фізичних і юридичних осіб.

Окремо слід наголосити, рішення від 20 квітня 2019 року, прийняте у суботу вночі Печерським районним судом Києва. Найвідоміший райсуд країни розірвав договору особистого поручительства Коломойського по кредитах рефінансування ПриватБанку на суму в 9,2 млрд грн.

18 грудня 2016 уряд за пропозицією НБУ і акціонерів ПриватБанку, найбільшими з яких на той момент були Коломойський і Геннадій Боголюбов, прийняв рішення про націоналізацію банку через його неплатоспроможності. Держава отримала 100% в його капіталі, а ПриватБанк був докапіталізувати на суму 116,8 млрд грн, а в червні 2017 уряд вирішив внести в капітал банку ще 38,5 млрд грн на підставі аналізу НБУ і незалежного аудитора — EY.

Читай у Google News!