Казахська діаспора в Україні назвала дії ОДКБ окупацією

Getting your Trinity Audio player ready...
FacebookMessengerTwitterLinkedInTelegramPinterestPocket
Read in Google News!
ОДКБ окупацією

Країни Організації договору колективної безпеки, військові яких перебувають на території Казахстану, є окупантами. А влада віддала країну на відкуп Кремлю. Так говорять у казахській діаспорі в Україні, передає 5.ua.

Днями вони написали звернення до депутатів Європарламенту з вимогою засудити дії президента Казахстану Касима-Жомарта Токаєва, як такі, що призвели до вбивств десятків осіб та арешту понад семи тисяч людей.

Як реагують громадяни Казахстану, які нині мешкають в Україні, на трагічні події в себе на батьківщині

Сестра Даулета Бейсембаєва живе в Алмати. З її слів – нині ситуація в місті стабілізувалася. Але люди досі бояться виходити на вулицю. Транспорт між містами не ходить. Частково працює залізниця. “По ночах де-не-де стріляли. Інтернет і мобільний зв’язок дається дозовано”, – каже представник казахської діаcпори в Україні Даулет Бейсембаєв.

“Мене особисто обурило, що президент надав наказ вбивати. Тільки-но він це в прямому ефірі сказав, одразу діаспора в Європі по всьому світу почали збиратись”, – каже Даулет Бейсембаєв.

Окупацією своєї батьківщини називає дії президента Казахстану Токаєва журналістка і правозахисниця Жанна Ахметова. 5 років тому вона переїхала до України через політичне переслідування.

“Зрадники не просто віддали частину території, а віддали весь Казахстан на відкуп бандитам з Кремля. Зараз понад дві з половиною тисячі тільки російських солдатів зайшли на територію Казахстану”, – заявила Жанна Ахметова.

Двоє координаторів руху “Демократичний вибір Казахстану” в Києві заявили про тиск із боку Служби безпеки України. Ввечері 6 січня співробітники СБУ навідалися до них додому.

“СБУвці чітко мені сказали, що вони прийшли, тому що я координую мирні мітинги в Казахстані. Вони чітко сказали, що прийшли, щоб мене депортувати”, – каже співкоординатор руху “Демократичний вибір Казахстану Заманбек Тлеулієв.

У Службі безпеки кажуть – перевірки проводили з метою протидії ймовірним провокаціям із боку росії.

Читай у Google News!