Єрмак отримав неспівставно великий вплив в офісі президента, що викликає занепокоєння в західних столицях – Bloomberg

FacebookMessengerTwitterLinkedInTelegramPinterestPocket
Read in Google News!

Оскільки наступ росії триває вже третій рік, деякі з міжнародних прихильників України все більше стурбовані тим, наскільки багато рішень зосереджено в руках 52-річного голови ОПУ Андрія Єрмака, колишнього кінопродюсера, який контролює доступ до президента з прямим впливом на все, від зовнішньої політики до військового планування, пише bloomberg.com.

Занепокоєння щодо Єрмака спливають на поверхню у небезпечний для Зеленського момент. Україна намагається відбити новий наступ росії та готується до наступної зими, оскільки її енергетична інфраструктура розбита, а вибори в США та можливість повернення Дональда Трампа до Білого дому ставлять під сумнів, як довго Київ зможе розраховувати на підтримку своїх союзників. Сам президент також вразливий до звинувачень у відсутності легітимності — його повноваження закінчилися б 20 травня, якби воєнний стан не відклав вибори.

Ідея про те, що Зеленський не має належного мандату на керівництво українською війною, є темою для розмов, яку висувають його вороги в Кремлі. Але, як і більшість якісної пропаганди, вона торкається реальних питань про те, наскільки життєздатним є призупинення нормального демократичного процесу в довгостроковій перспективі, особливо з ознаками розчарування урядом, який починає з’являтися.

Динаміка влади є серйозною проблемою для союзників по НАТО та міжнародних донорів, включаючи Європейський Союз і Міжнародний валютний фонд, які зробили прозорість необхідною умовою переказу коштів.

Кадрові рішення, які приписують Єрмаку, викликали занепокоєння, що будь-яке подальше посилення Зеленського та його найближчого оточення може підірвати енергію для вкрай необхідних реформ — навіть заходів для боротьби з корупцією та зміцнення верховенства права, за словами людей, знайомих з оцінками в західних столицях.

Мандат Єрмака ширший, ніж у будь-кого з його попередників. Він був центральним у всіх ключових рішеннях воєнного часу: заміна головнокомандувача Збройних сил України Валерія Залужного, постачання зброї, переговори про гарантії безпеки, нагляд за обміном полоненими та — на швейцарському саміті — залучення Глобального Півдня до підтримки Києва.

Союзники уважно спостерігали. Заміна популярного українського генерала Валерія Залужного в лютому викликала обурення в столицях НАТО через потрясіння саме тоді, коли Київ зіткнувся з новим наступом росії. У травні Єрмак зіграв важливу роль у звільненні міністра інфраструктури Олександра Кубракова, чиновника, який колись мав пряму лінію зв’язку з Зеленським і був близьким до адміністрації Байдена, за словами людей, знайомих з усуненням. Офіс президента не зміг адекватно пояснити його відставку серед інших кадрових змін, що змусило іноземні уряди ламати голову над цим кроком, кажуть люди.

Не пішли за планом і флагманські дипломатичні зусилля у Швейцарії, де Єрмак посів таку помітну посаду. Наприкінці дводенного саміту в Люцерні, кульмінації місяців дипломатії, Україні не вдалося залучити на свій бік ключові країни, які були присутні, зокрема Індію, Індонезію, Південну Африку та Саудівську Аравію.

Читай у Google News!