“Накопичення та узурпація влади”. Високопосадовці в Україні все більше стурбовані залежністю Зеленського від Єрмака – The Times

FacebookMessengerTwitterLinkedInTelegramPinterestPocket
Read in Google News!

На тлі закінчення президентського терміну Зеленського, високопоставлені урядовці, військові, правоохоронці та дипломатичні джерела, багато з яких побажали залишитися анонімними, висловили занепокоєння з приводу зростаючої залежності Зеленського від Андрія Єрмака, керівника його штабу, якого звинувачують у накопиченні особистої влади та узурпації демократичних процесів, пише thetimes.com.

З моменту введення воєнного стану в 2022 році, який дозволяє Зеленському залишатися на посаді до кінця війни, авторитет Єрмака перевищив авторитет усіх обранців України, крім президента. Дипломатичні джерела скаржаться, що він повністю контролює доступ до президента, а посли G7, які сподівалися на аудієнцію, були представлені Єрмаку.

Крім того, військові чиновники звинуватили 52-річного Єрмака в тому, що він утримував генерала Валерія Залужного подалі від президента та зрештою організував його звільнення з поста голови збройних сил у лютому. Єрмак, стверджують вони, вважав Залужного конкурентом своєї влади. Інсайдери уряду також звинуватили Єрмака у звільненні віце-прем’єр-міністра Олександра Кубракова минулого місяця після того, як він повідомив про намагання депутатів від партії Зеленського підкупити його.

Зростає занепокоєння, що Зеленський все більше покладається на жменьку підлабузницьких домашніх голосів, воно стає навіть більш гострим, оскільки кількість чиновників, які мають прямий доступ до президента, зменшується, а команда Єрмака зростає.

Водночас питання корупції все більше стає джерелом суперечок між Білим домом і Києвом. Держсекретар США Ентоні Блінкен під час свого візиту в Україну минулого місяця заявив, що Київ має “забезпечити, що боротьба з корупцією вдома триває так само, як триває боротьба з агресією росії на передовій”.

Раніше, коли українські бійці спішно копали окопи, щоб відбити наступ росіян у Харкові, вони дивувалися, чому їх ще не було побудовано. Відповідь може критися в тому, що Єрмак призначив свого колишнього заступника Тимошенко в Міноборони, де йому доручено контролювати будівництво фортифікаційних споруд вартістю 647 мільйонів доларів.

Читай у Google News!