Гройсман: Децентралізація вже охопила 70% України

FacebookMessengerTwitterLinkedInTelegramPinterestPocket
Read in Google News!

Утворення місцевих громад має завершитися до осені 2020 року, про це прем’єр-міністр Володимир Гройсман повідомив в ефірі телеканалу “Україна”, повідомляє “Укрінформ”.

“70 відсотків вже охоплені децентралізацією, 30 – ще ні. Я вважаю, що крайній термін, коли ми маємо утворити об’єднані громади, спроможні, там, де може бути школа, садочок, нормальна дорога, клуб, підприємство тощо – це не пізніше виборів до місцевих громад, які відбудуться восени 2020 року. І це важливо, це в принципі ціль. Ми в січні оновили план децентралізації на нові пʼять років, і він це передбачає”, – зазначив Гройсман.

За його словами, приклади успішних практик місцевого самоврядування вже можна побачити у багатьох областях. “Тобто ідея, з якою я прийшов працювати в центральну владу – змінити систему управління державою на базі того, щоб усе концентрувалося на місцях, – це зараз відбувається”, – наголосив глава уряду.

Відповідаючи на запитання, чи набереться 300 голосів у парламенті за зміни до Конституції щодо децентралізації, Гройсман підкреслив, що дуже хотів би цього. “Я можу сказати, що для мене це є одним із фундаментальних питань, за які я буду боротися, ми доб’ємося того, що буде триста”, – заявив премʼєр-міністр.

23 січня Володимир Гройсман презентував оновлений план дій продовження децентралізації. Нова хвиля реформи має тривати 600 днів, починаючи з січня 2019 року. Глава Кабміну зауважував, що ця хвиля передбачає ухвалення змін до Конституції щодо децентралізації місцевого самоврядування, підвищення спроможності територіальних громад, покращення їх економічного розвитку, а також розвиток місцевої демократії, зокрема законодавче врегулювання питання проведення місцевих референдумів.

Як повідомлялося, бюджети розвитку села в Україні збільшилися в 15-17 разів.

Читай у Google News!