Гонтарева щодо судів навколо Приватбанку: Це фіаско судової системи

FacebookMessengerTwitterLinkedInTelegramPinterestPocket
Read in Google News!

Екс-глава Національного банку Валерія Гонтарева вважає рішення судів на користь Ігоря Коломойського по Приватбанку фіаско судової системи країни, а також додала, що не буде з’являтися на допит в ГПУ, натомість запросила слідчих в Лондон. Про це вона повідомила у коментарі Українським Новинам.

“Ви ж розумієте, що це повне фіаско всієї нашої правоохоронної судової системи. Це може закреслити всі ті досягнення, які ми зробили за останні 5 років в країні. Це повне свавілля рішення судів. Оскаржити персональну гарантію виписану в деталях, де кожна літера була перевірена за законом перед тим, як у Коломойського брати персональну гарантію…” – сказала Валерія Гонтарева.

При цьому вона нагадала, що за пов’язаним особам був прийняти в 2015 році закон, в якому визначено точні критерії пов’язаних осіб. “А з приводу націоналізації, банк з дірою в 5,5 млрд доларів – це просто нонсенс, про яке неможливо говорити”, – підсумувала екс-глава НБУ.

Окружний адміністративний суд Києва 18 квітня скасував націоналізацію Приватбанку, а також прийняв рішення щодо процедури націоналізації Приватбанку по справі №826/13813/17, яким повністю задовольнив позов підконтрольна Коломойському кіпрській компанії Triantal Investments Ltd.

Зокрема задоволені вимоги позивача в частині скасування рішення Національного банку від 13.12.2016 №105, яким визначено перелік пов’язаних з Приватбанком фізичних та юридичних осіб.

Саме це рішення Національного банку є одним з основних у процесі виведення в грудні 2016 року неплатоспроможного банку з ринку за участю держави. В ході цього процесу була проведена процедура “bail-in”, яка полягає в обміні коштів пов’язаних з банком осіб на акції банку з подальшим продажем Міністерству фінансів.

Печерський районний суд Києва 20 квітня прийняв рішення розірвати договір особистого поручительства Ігоря Коломойського за кредитами рефінансування Приватбанку, одержаними до входження в капітал банку держави.

Раніше також повідомлялося, що олігархи Коломойський та Боголюбов вивели $5,5 млрд із Приватбанку через Кіпрську філію фінустанови.

Читай у Google News!