Головний економіст ЄБРР про вплив олігархів на ЗМІ: Потрібен медійний антитраст

FacebookMessengerTwitterLinkedInTelegramPinterestPocket
Read in Google News!

Головний економіст ЄБРР Сергій Гурієв у інтервю виданню “Ліга” висловив переконання, що для зростання свободи слова потрібно ввести антитрастове законодавство щодо медіабізнесу. Утім, такий розвиток подій може не сподобатися самим журналістам, допускає Гурієв.

“Олігархи за визначенням отримують більше виграшу від присутності в медіа, ніж незалежні засоби масової інформації. Конкурувати з ними складно тому, що ви працюєте за гроші, а вони – за політичний вплив. Радикальним рішенням міг би бути медійний антитраст. Наприклад, якщо у вас уже є бізнес, то вам автоматично заборонено володіти медіабізнесом. Зараз це здається фантастичним. Але зауважте: в фінансовому секторі є аналогічні закони. Наприклад, якщо ви володієте інвестиційним банком, то не можете володіти ритейл-банком”, – зазначив він.

Економіст додав, що таке правило працює в енергетичному бізнесі в Європі.

“В Європі діє поділ в енергетиці: якщо у вас – транспорт газу, то ви не можете робити газ. У цьому сенсі рішення по медіа не є неможливим, хоча і виглядає радикально. Антитраст буде вкрай непопулярним серед журналістів, адже в олігархічному бізнесі зарплати, як правило, вище. Якщо олігархи вийдуть з ринку, то впаде фінансова міць журналістів. З іншого боку – зростає свобода слова”, – зауважив Гурієв.

Раніше повідомлялося, що політик Тарас Козак, який є соратником олігарха Віктора Медведчука, став новим власником телеканалу Zik. Тепер Козак володіє трьома каналами: 112 Україна, NewsOne і Zik.

Читай у Google News!