Виготовлення БМПВ “Вавілон”, яке мало розпочатись у листопаді 2020 року, зірвано

FacebookMessengerTwitterLinkedInTelegramPinterestPocket
Read in Google News!
Вавілон

У грудні цього року БМПВ «Вавілон» мала вийти на державні випробування, але цього не станеться оскільки виготовлення зразка новітньої бойової машини, яке мало розпочатись у листопаді 2020 року, зірвано. Про це повідомляють у приватному підприємстві “Інженерна група “Арей”.

У зволіканні розробники звинувачують саме військове відомство. За їхгіми словами, “Арей” успішно виконав два етапи роботи: розробив комплект РКД, який завізовано 1285 ВП МОУ; виготовив бронемакети фрагментів корпусу та провів їх випробування обстрілом.

Зазначається, що бронемакети пройшли випробування обстрілом снарядами 30 мм у максимально жорстких умовах – з дистанції 200 м (найвища кінетична енергія даного снаряду – на дистанції 210 м). Також бронемакети фрагментів корпусу пройшли успішні випробування кумулятивними та бронебійно-підкаліберними снарядами 125 мм з дистанції 500 м.

Крім того, в ІГ «Арей» кажуть про виконані додаткові обсяги робіт, при цьому, без зміни ціни другого етапу та в межах термінів, визначених державним контрактом. Зокрема додатково розроблено програмну документацію на цифрову танкову інформаційно-управляючу систему (вимоги до якої взагалі відсутні у ТЗ) та повторно розроблено РКД на систему зв’язку і внесені відповідні зміни в інші групи РКД.

РКД пройшла додаткову експертизу, управління метрології та стандартизації Озброєння Командування Сил логістики ЗС України, що підтверджено висновком від 30 жовтня 2020 року.

У підсумку Інженерна група «Арей» двічі здала виконану роботу замовнику – спочатку військовому представництву, потім ще й комісії. На підприємстві кажуть, що здали роботу без жодних недоліків та зауважень і з 17 листопада 2020 року готові до виконання третього етапу 3 ДКР «Вавілон», що підтверджено висновком 1285-го ВП МО України. Третій етап передбачає виготовлення дослідного зразка бойової машини, що має здійснити Державне підприємство «Київський бронетанковий завод», що входить до Укроборонпрому.

А ось тут, за словами розробників, і почалися проблеми з боку військового відомства. В Інженерній групі «Арей» зауважують, що діалогу із замовником немає. Міноборони перекладає відповідальність на Головнокомандувача ЗСУ. З листопада 2020 року вони чекають зустрічі із профільним заступником міністра (імовірно йдеться про Олександра Миронюка). За інформацію компанії, він призначає нараду, на яку сам не приходить, а протокол самої наради приховується другий місяць.

Читай у Google News!