Естонія не впустила у свої води російський вітрильник через студентів з окупованого Криму

FacebookMessengerTwitterLinkedInTelegramPinterestPocket
Read in Google News!

У четвер, 11 квітня, один з найбільших у світі навчальних вітрильників, російський “Сєдов” не впустили у територіальні води Естонії. Таллінн мав стати однією із запланованих зупинок вітрильного судна під час сторічної, ювілейної, навчальної навігаційної подорожі, повідомляє “Польське радіо”.

Як пояснили естонському державному телебаченню ERR у Міністерстві закордонних справ Естонії, причиною недопущення чотирищоглового вітрильного судна у територіальні води є присутність на борту понад 70 студентів Керченського державного морського технологічного університету, осідок якого є в окупованому і анексованому росією Криму. За словами естонського міністерства закордонних справ, інше рішення суперечило би його офіційній позиції про визнання Криму окупованою територію.

Посольство рф назвало рішення Естонії “недружнім”, тим більше, що президент цієї країни Керсті Кальюлайд за декілька днів почне офіційний візит до Москви, де має намір зустрітися з путіном.

російський навчальний вітрильник “Сєдов” вийшов з порту Свєтлий неподалік Калінінграду. Однією із запланованих під час рейсу зупинок мала бути також Ґдиня.

Російське інформаційне агентство ТАСС із посиланням на прес-службу Балтійської державної академії рибного господарства повідомило, що “Сєдов” взяв курс на порт у Ґдині.

“Нині судно “Сєдов” прямує до польського узбережжя. Прибуття вітрильника до порту в Ґдині заплановано на 13 квітня”, – повідомили у Балтійській державній академії рибного господарства, що є власником судна. Там додали, що у польському порту екіпаж має намір поповнити паливо, харчі та воду.

За словами речниці Міністерства закордонних справ Польщі Еви Сувари, польська влада у цій справі контактує з партнерами з Естонії та стежить за ситуацією.

Вітрильне судно Magdalene Vinnen II у 1921 році було збудоване у верфі в німецькому місті Кіль. Після Другої світової війни Німеччина передала його як частину воєнних репарацій Радянському Союзу, який перейменував його на честь російського дослідника “Сєдов”.

Нагадаємо, нещодавно естонська розвідка заявила, що росія використовує цивільні судна для шпигунства за інфраструктурою НАТО.

Як повідомлялося раніше, окупаційна влада Криму заблокувала 12 українських сайтів.

Читай у Google News!