Енергоатом щомісяця зазнає збитків на мільярд гривень через зміну до закону від радника президента Андрія Геруса

FacebookFacebook MessengerTwitterLinkedInTelegramPinterestPocket
Енергоатом щомісяця зазнає збитків на мільярд гривень через зміну до закону від радника президента Андрія Геруса 1

Енергоатом щомісяця зазнає збитків у мільярд гривень через зміну до закону від радника президента Андрія Геруса, яким дозволили імпорт російської і білоруської електроенергії в Україну. Імпорт знову заборонили, але вже почалася криза неплатежів, закриття шахт та зменшення потужності електростанцій, повідомляє 5.ua.

Це призвело до колапсу в енергетичній системі України. А досі прибуткове підприємство “Енергоатом” – щомісяця зазнає збитків у мільярд гривень. Атомні блоки закриваються на ремонти, працюють на зниженій потужності чи виводяться у резерв. Такий графік роботи шкодить обладнанню, не дає прибутків, а лише потребує витрат на утримання непрацюючих блоків.

Експерти запідозрили, що таким чином в Україні звільняється ринок для струму, який буде вироблятися на щойно збудованій Білоруській АЕС. Країни Балтії вже відмовилися купувати струм у білорусів. Адже АЕС збудована росіянами, за російські кошти та ще й з порушеннями, які загрожують безпеці регіону.

Україні використання російської чи білоруської електроенергії несе ще більшу загрозу – незалежності країни загалом. Адже струм від одного постачальника призведе до знищення власних виробників і поставить країну в енергетичну залежність від східного агресора, вказують журналісти.

Не секрет, що нижча ціна на російську електроенергію і спільна енергомережа – надзвичайно зваблива перспектива для чинної влади. Особливо зважаючи на те, що дешевий струм потрібен заводам вітчизняних олігархів.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

FacebookFacebook MessengerTwitterLinkedInTelegramPinterestPocket