Дубінський і ОПЗЖ хочуть скасувати амністію учасникам Майдану: подання вже у Конституційному суді

FacebookMessengerTwitterLinkedInTelegramPinterestPocket
Read in Google News!

До Конституційного суду України надійшло подання 50 народних депутатів щодо конституційності закону про амністію активістів Майдану.

Про це  повідомляє “Громадське” з посиланням на пресслужбу суду.

Йдеться про закон “Про недопущення переслідування та покарання осіб з приводу подій, які мали місце під час проведення мирних зібрань…”, який парламентарі ухвалили 21 лютого 2014 року.

Цим законом всіх затриманих активістів Майдану позбавили як кримінальної, так і адміністративної відповідальності.

У своєму зверненні до КСУ депутати вважають, що цей закон є неконституційним, бо його положення суперечать приписам Конституції України, а його ухвалення Верховною Радою відбулося з порушенням процедури розгляду.

“Закон звільняє від кримінальної відповідальності певну категорію осіб, підозрюваних та обвинувачених у вчиненні злочинів, без проведення слідчих дій та без встановлення вини у судовому порядку”, — додають у поданні.

КСУ просять відкрити конституційне провадження і залучити до нього депутатів від “Опозиційної платформи — За життя” Василя Німченка, Олександра Качного і Григорія Мамку.

Подання підписали депутати від згаданої вище фракції, а також, зокрема, виключені зі “Слуги Народу” Антон Поляков, Анна Скороход та парламентар з монобільшості Олександр Дубінський.

Читай у Google News!