Частка нелегальних цигарок на українському ринку сягнула 20,4%

FacebookMessengerTwitterLinkedInTelegramPinterestPocket
google newsRead in Google News!
cigarette

Частка нелегальних цигарок на ринку України до листопада 2021 року до 20,4%, оновивши максимальні показники за десятиліття. Про це розповів генеральний директор тютюнової компанії “JTI Україна” Пол Холловей, посилаючись на дані дослідження інституту “Kantar Україна”, передає interfax.com.ua.

“Ми дуже стурбовані цими показниками. Частка контрафакту та нелегального Duty Free за останній рік зросла в рази. Причому ця продукція виробляється на території України. Нелегальний ринок відібрав п’яту частину всього тютюнового ринку України, завдаючи збитків як легальним законослухняним виробникам, так і бюджету країни. Бюджет України не отримав 15,5 млрд грн податків, які зараз, під час загострення зовнішньополітичної ситуації, були б дуже доречними”, – констатував гендиректор тютюнової компанії.

Він нагадав попередні підсумки дослідження “Kantar Україна”, згідно з якими частка нелегальних цигарок в Україні за останні п’ять років збільшилася з 1% у 2016 році до 12,8% у лютому 2021 року, 15,0% – у травні та 18,1 % у серпні, досягнувши рекордних за десятиліття 20,4% у листопаді минулого року. Крім того, наприкінці 2019 року цей показник становив 6,6%, а у серпні 2020 року – 6,9%, з чого випливає, що поширеність контрафактних сигарет найінтенсивніше зростала у 2021 році.

Читай у Google News! google news