Бордеризація. Війська рф в Абхазії та Південній Осетії займають все більшу територію

FacebookMessengerTwitterLinkedInTelegramPinterestPocket
Read in Google News!

Російські війська в Абхазії та Південній Осетії займають дедалі більші частини території, пише Dziennik Gazeta Prawna, повідомляє “Польське радіо”.

“Люди одного дня засинають у Грузії, а наступного дня можуть прокинутися на російській стороні. Нам переміщують кордон, викрадають і вбивають наших громадян”, – каже одна з лідерок антипутінських протестів, що тривають на вулицях Тбілісі від 20 червня Тамар Арвеладзе.

Як пише видання, в її словах немає перебільшення. Саме такими є реалії так званої бордеризації. За оцінками частини експертів, одна п’ята із 40 тисяч жителів Південної Осетії – це російські військові. Окупація цієї невеликої квазідержави має стратегічне значення. Лінія розмежування проходить лише декілька кілометрів від нафтопроводу Баку-Тбілісі-Джейхан і автомагістралі, що з’єднує захід Грузії зі столицею.

Російські службовці, які визначають межі Абхазії і Південної Осетії з рештою Грузії, при нагоді захоплюють частини територій, котрі досі знаходилися під контролем Тбілісі. Паркани часто з’являються вночі, розділюючи села наполовину і блокуючи господарям шлях до їхніх полів та виноградників. Грузинські дані з кінця минулого року свідчать, що це зачіпає тисячі сімей із 34 населених пунктів. Торік виявлено 128 випадків затримання людей під час спроби потрапити на окуповані росіянами території. Найновіше напруження в російсько-грузинських відносинах почалося у червні авантюрою через виступ у парламенті в Тбілісі російського депутата, що грузини визнали провокацією.

Rzeczpospolita пише: “Європа важливіша за росію”. Міністр економіки Грузії Вера Кобалія переконує, як проведенням відпустки в Грузії можна показати дулю Владімірові путіну та його соратникам. У відповідь на антиросійські протести в Грузії, росія припинила авіасполучення з цією країною. Як читаємо, насправді президент путін боїться, що росіяни, які масово відвідують Грузію, відкриють, що ця пострадянська країна може бути вільною від корупції, економічно різноманітною і динамічною.

Якщо вони вимагатимуть цього ж у своїй батьківщині, це може бути небезпечним. Тим часом, туризм у Грузії розвивається з кожним роком. Відпочинок у курорті Батумі над Чорним морем належить до наймодніших напрямків цього року. Світ може показати, що підтримує Грузію і виступає проти агресії Кремля, вибираючи відпочинок у цій країні.

Як відомо, грузинські кафе почали встановлювати окремі вищі ціни для туристів з рф.

Читай у Google News!