Бізнес, пов’язаний з Коломойським, завинив ПриватБанку мінімум ₴212 мільярдів

FacebookFacebook MessengerTwitterLinkedInTelegramPinterestPocket

Підтверджений аудитом борг пов’язаних з Коломойським осіб становить 212 млрд грн, розповіла в інтерв’ю НВ Бізнес заступник голови правління ПриватБанку Галина Пахачук.

“Компанії, ймовірно підконтрольні колишнім власникам банку, на сьогодні в гривневому еквіваленті винні банку 240 мільярдів гривень. 212 мільярдів з них підтверджені аудиторським висновком кредити плюс відсотки, які нараховані, але не отримані. І відповідно, коли зростає курс, збільшуються і зобов’язання по валютній позиції”, – сказала вона, відповідаючи на питання про те, скільки коштів повинен повернути Коломойський.

18 квітня Окружний адмінсуд Києва, вивчаючи справу майже 2 роки, визнав незаконною націоналізацію ПриватБанку за позовом Ігоря Коломойського до НБУ, Кабміну, Фонду гарантування вкладів фізосіб і Нацкомісії з цінних паперів та фондового ринку. А 19 квітня стало відомо, що суд також скасував рішення НБУ від 13 грудня 2016 року, яким визначено перелік пов’язаних з банком фізичних і юридичних осіб.

20 квітня Печерський суд Києва прийняв рішення про розірвання договору особистого поручительства бізнесмена Ігоря Коломойського за кредитами рефінансування ПриватБанку на суму в 9,2 млрд грн, отриманим до його націоналізації. НБУ на підставі особистого поручительства Коломойського також подав позов в Женевський суд, вимагаючи повернути борги.

Шостий апеляційний адміністративний суду 13 травня відхилив апеляційну скаргу НБУ на визнання незаконним його розпорядження про перевірку ПриватБанку. 21 травня ПриватБанк подав позов проти – Ігоря Коломойського, з яким тісно асоціюють сьогоднішнього президента України Володимира Зеленського та Геннадія Боголюбова. Серед відповідачів є також троє громадян США, які живуть в Маямі, і дев’ятнадцять анонімних компаній.

Раніше повідомлялося, що Коломойський та Боголюбов вивели $5,5 млрд із Приватбанку через Кіпрську філію

FacebookFacebook MessengerTwitterLinkedInTelegramPinterestPocket