Армія України недофінансована та недоозброєна – Bloomberg

Getting your Trinity Audio player ready...
FacebookMessengerTwitterLinkedInTelegramPinterestPocket
Read in Google News!
Армія України

Українська армія сьогодні набагато сильніша і краще підготовлена, ніж у 2014 році, коли вона не могла протистояти анексії Криму росією. Але нестача зброї із Заходу та недостатнє фінансування в середині країни призвели до того, що українські війська не мають навіть достатніх запасів основних припасів, які їм знадобляться в конфлікті високої інтенсивності, пише bloomberg.com.

США підготували новий пакет, який включає протитанкові ракети Javelin, стрілецьку зброю, медичні аптечки та бронежилети. Тим часом в Україні, грошей не вистачає. Деякі кошти, зібрані від платників податків на оборону, витрачаються в інших місцях, тоді як марнотратство та корупція все ще мають суттєвий вплив після багатьох років реформ.

Усі платники податків в Україні мають сплачувати спеціальний збір, який подається як спосіб збільшити витрати на оборону. У 2021 році було зібрано 28,6 мільярда гривень, теоретично достатньо, щоб подвоїти закупівлі озброєнь. Проте гроші надходять до загального податкового фонду. Речник Мінфіну сказав, що “неможливо” дізнатись, чи витрачаються кошти на оборону, охорону здоров’я чи інші пріоритети.

Коли в грудні Міністерство оборони прийшло до парламенту зі своїм списком закупівель на 2022 рік, інформація про нарощування російських військ вже давно була відома. Але кількість бронежилетів, яку міністерство хотіло придбати, була все ще вдвічі меншою, ніж необхідно для поточної чисельності військ, не кажучи вже про резерви, які будуть залучені в разі вторгнення росії, вважає Сергій Рахманін, опозиційний депутат і член парламентського комітету з питань національної безпеки, оборони та розвідки.

Через брак коштів у списку не вистачало ні гвинтівок, ні шоломів, сказав Рахманін. Проте був запит на надзвичайно дорогі вафельні рушники та обладнання для виявлення радіації радянських часів, які навряд чи знадобляться.

Читай у Google News!