“Біла книга МОУ” фіксує зменшення темпів постачань військової техніки протягом 2019-20 років

FacebookMessengerTwitterLinkedInTelegramPinterestPocket
Read in Google News!
військової техніки

Збільшення фінансування дозволило розширити масштаби роботи з технікою. І якщо до 2016-17 років йшлося про забезпечення бригад хоча б якимсь комплектом робочої техніки, то після подолання найгострішої фази кризи боєготовності заговорили і про певну модернізацію чи закупівлю нових зразків основної військової техніки.

До основних успіхів у цій сфері можна зарахувати наступні (виходячи із відкритих джерел типу «Біла книга МОУ»):

  1. Модернізація основних бойових танків через додавання нових систем динамічного захисту, навігації, зв’язку і тепловізійних прицільних пристроїв, які дозволяють працювати вночі. Йдеться про танки Т-64БВ зразка 2017 року і оновлений Т-80БМ для потреб десантників і морпіхів.
  2. Закупівля нових БТР-3ДА і БТР-4Е, а також легкої бронетехніки («Варта», «Козак»).
  3. Закупівля нових ПТРК типу «Стугна-П» і «Корсар» національного виробництва. В 2018-20 роках було закуплено до 440 пускових і декілька тисяч ракет до цих комплексів.
  4. Закупівля нових тактичних БПЛА розвідки типу «Фурія», PD-1, «Лелека» для потреб розвідки і спостереження передусім окремих артбригад. Йдеться про закупівлю в 2017-20 до 220 комплексів, кожен із яких має в собі низку апаратів плюс станції управління.
  5. Закупівля нових захищених систем зв’язку тактичної ланки американського і турецького виробництва. Протягом 2016-20 років закуплено 2234 засоби зв’язку. Хоча варто відзначити, що численні фотографії фіксують і далі масове використання станцій Motorola, закупівля яких у 2014-16 роках була проміжним рішення для покриття потреб, а самі станції не є надійними в умовах роботи систем РЕБ.
  6. Закупівля чи модернізація систем РЕБ типу «Анклав», «Нота», «Буковель» і «Мандат». Всього в 2014-20 роках було отримано до 145 одиниць засобів РЕБ, які здатні в кращому разі працювати на кілька десятків кілометрів. Їхня кількість також є недостатньою як для прикриття важливих об’єктів типу склади боєприпасів, так і для потреб ООС.
  7. У 2014-20 роках було модернізовано або вироблено із нуля до 105 радарних систем, що дають змогу краще моніторити ситуацію на підступах і власне в повітряному просторі України.
  8. За роки війни до 112 літаків і гелікоптерів ЗСУ пройшли обслуговування і (в окремих випадках) модернізацію. Так само системи ППО країни частіше проходять обслуговування. Всього на сьогодні небо України прикривають до 25 дивізіонів С-300ПС/ПТ, 10 дивізіонів «Бук М1», 1 дивізіон С-300В1.

Проте слід відзначити, що видання «Білої книги МОУ» фіксують зменшення темпів постачань військової техніки за низкою критичних високотехнологічних категорій протягом 2019-20 років. Дані взяті із «Білих книг МОУ» за 2018 і 2019-20 роки.

Джерело: texty.org.ua

Читай у Google News!