Арестович про Майдан: Тут всі можуть стріляти у всіх, з різних боків, як завгодно…

FacebookMessengerTwitterLinkedInTelegramPinterestPocket
Read in Google News!
Майдан

У січні 2014-го Тиждень записав інтерв’ю з Олексієм Арестовичем. Сказане в ньому видалося вельми специфічним і мало подібним до правди. Власне, ми так вважаємо й сьогодні. Але коли «блогер» і «військовий експерт» став офіційним спікером української делегації в Тристоронній контактній групі, ми вирішили опублікувати фрагменти того інтерв’ю. Вони, можливо, дещо врізноманітнять уявлення про рівень експертності пана Арестовича, пише tyzhden.ua.


Про російський слід на Майдані

До мене регулярно надходить інформація від небайдужих українських правоохоронців. Певна річ, я не можу називати імен. Але саме вони розповідають, що серед них є росіяни. Називають номера рейсів, якими “гості” прибули, кажуть, коли прибули, куди прибули…

Звісно, не варто вибілювати наш “Беркут”. Однак люди у формі українського спецпідрозділу глумляться над українськими прапорами. Знущаючись над роздягненим хлопцем, змушують його співати гімн України. Це вже непрямі ознаки присутності росіян. Адже навіть міліціонер з Криму давав присягу на вірність Україні… Скажімо, він показує це друзям, каже: “Дивіться, я змусив його співати гімн України”. І в чому понт?.. Ось у Москві, Вітебську чи на Уралі таке показувати можна: “Дивіться, як хохли співають гімн”… Це вже класний понт.

Українськи силовики запустили росіян сюди для допомоги, консультацій… Але росіяни накопичились та почали грати за власним сценарієм, у якому нашій владі відведена роль жертви. Це потрібно дуже чітко розуміти.

Про російські сценарії щодо Майдану

У Москві розігрується не один, а два сценарії відносно України. Сценарії це дуже різні, конфліктуючі. Є, умовно кажучи, пропутінські росіяни, які приїхали сюди. А ще є антипутінські росіяни. Вони теж приїхали сюди. І теж грають за своїм сценарієм.

В цьому й справа: сценаріїв в Україні стикається величезна кількість. Єдиний сценарій, якого немає – це український, наш власний, україноцентричний. Такий, який дозволить нам не бути ані пішаками Заходу, ані пішаками Москви.

Увага! Це цитата, це не мої слова, не моя аналітика. До мене приходили люди і сказали: “путін не хоче бардака в Україні. Він хоче інвестувати в українську промисловість. путінська росія розглядає Україну як Америка Китай. Це кузня. Недарма вони їздили по заводам військовим…”

А от антіпутінські люди – якраз, начебто, за силовий сценарій. Може бути, що вони потім викинуть факти участі російських спецслужб у подіях в Україні. У цьому звинуватять путіна. І на цій хвилі підніметься хвиля в росії…

Про кількість загиблих активістів на 26 січня 2014 року

Є інформація з моргів. Про те, що десятки невпізнаних трупів розчиняють у вапняній соді, спалюють. Кажуть, що з трупами УБОЗ наш приїзджає… Чи, принаймні, ці люди відрекомендовуються як наш УБОЗ, давайте бути точними тут.

Ситуація вийшла з-під контролю. Навіть з-під контролю Банкової. Не Банкова ставить те, що відбувається. Є величезна доля її провини: адже Банкова відповідає за все, що діється в країні, відповідає за дії своїх міліціонерів, за того ж “невменяемого” Захарченка. Але окрім Банкової тут діє чимало потужних факторів. Це дуже заплутана гра. Тут всі можуть всі стріляти у всіх, з різних боків, як завгодно…

Це, звісно, зовсім не означає, що ми маємо звільнити від відповідальності український “Беркут”, наприклад.

Читай у Google News!